Про Академію

Меню

Свято Преображення Господнього у МАУП

19 Серпня 2016 14:42

19 серпня 2016 року Міжрегіональна Академія управління персоналом (МАУП) відсвяткувала день Преображення Господнього. Біля академічної каплиці на честь святого Георгія Побідоносця відбувся чин освячення меду, яблук, винограду та інших фруктів. Протоієрей Діонісій Мартишин, завідувач кафедри українського православ’я та теології МАУП, звертаючись у своєму вітальному слові до керівництва, професорів, викладачів, студентів, працівників академії, зазначив: «Кожного року увесь православний світ радісно й урочисто відзначає церковне свято Преображення Господнього. Варто нагадати, що це свято відновлення й одухотворення людського буття. Фаворське Божественне світло, яке явив на горі Фавор наш Господь Іісус Христос говорить не лише про Його божественну природу, його владу, силу творити, преображати, трансформувати природу і світ, але й надає усьому людству про радість і відчуття присутності Бога в житті кожної людської особистості і цілого народу.

Не випадково у цей день християни освячують виноград, яблука й мед. Приймаючи освячені солодощі, християни проводять певні духовні паралелі: пізнання Бога, пізнання самого себе, радість отримання результатів у науці, освіті, творчості є найвищою духовною насолодою людини на шляху самовдосконалення. Церковне свято Преображення долучає нас до духовних насолод Богоспілкування, освячення, очищення й оновлення серця, розуму й душі.

Саме церковне життя — це явлення Божественної енергії, світла та сили, яка реально перетворює матеріальне буття людини. У сьогоднішнє свято Преображення Церква говорить не тільки про духовні устремління людства, але насамперед про реалізм існування у нашому житті Живого Бога. Без процесів преображення не може існувати істинне християнське життя. Тільки кардинально змінюючись, відвертаючись від зла, ідучи шляхом любові, милосердя, прощення, святості, творення добра, людина здатна пізнати Бога. У стані обурення, нарікання, осуду, гніву, гризоти, скорботи й відчаю Бог не пізнається. Православ’я постійно нагадує людині про світло пізнання Бога, науки, про життя суспільства в таємничому, містичному спілкуванні з Творцем і Його Святою Церквою. 

Поділитися посиланням: