Про Академію

Меню

Актуальні питання християнської соціальної доктрини

19 Листопада 2020 13:39

Завідувач кафедри теології та християнської комунікації МАУП — протоієрей Діонісій Мартишин, доктор наук з державного управління, доктор теології, доцент прочитав авторський курс «Актуальні питання християнської соціальної доктрини» аспірантам Київської духовної академії, які навчаються у Києво-Печерській Лаврі Української Православної Церкви.

На лекціях аспіранти розглядали питання взаємозв’язку соціальної думки християнства з геополітикою, політологією, державним управлінням, соціологією та філософською прогностикою. Зокрема, протоієрей Діонісій Мартишин зазначив: «Неважко помітити, що в останні десятиріччя проблематика соціального вчення Православної Церкви привертає особливу увагу не лише богословів, церковних діячів, а й багатьох світських науковців. Але на сьогодні комплексних досліджень, присвячених всебічному розгляду соціальної доктрини у світлі політології, державного управління та геополітики, практично немає. Сьогодні, як ніколи, спостерігається прагнення науковців об’єднати воєдино релігію та сучасну науку. Вивчаючи християнську теологію, розглядаючи історію світу як виявлення загальних закономірностей розвитку соціуму, цивілізацій, дослідники відкривають нові горизонти бачення єдності цілісності буття людства, нові моделі осмислення і розуміння сутності внутрішнього світу сучасної людини. Фактично сучасна теоретична думка соціології та політології потребує навернення до політичної теології, християнської філософії історії та соціального вчення Православної Церкви».

Отже, у спілкуванні з талановитою молоддю, майбутніми інтелектуалами, науковцями та богословами Української Православної Церкви по-новому осмислюються глобальні виклики, які стоять перед Українським Православ’ям та світовою релігійною спільнотою.

 

Поділитися посиланням: