Про Академію

Меню

Церковне та наукове співробітництво МАУП

16 Січня 2017 16:19

Протоієрей Діонісій Мартишин, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП у святковий різдвяний тиждень на запрошення декана Православного богословського факультету Пряшівського університету у Пряшеві (Pravoslávna bohoslovecká fakulta Prešovskej univerzity v Prešove),  протоієрея, професора Яна Шафіна (prof. ThDr. Ján Šafin, PhD.) відвідав Православну Церкву Чеських земель і Словаччини. Під час зустрічі зі знаним церковним та науковим діячем Європи та Словаччини протоієрей Діонісій Мартишин обговорив питання актуальності постійного діалогу богословів та філософів у напрямку видавництва релігійно-філософської літератури і презентував нові наукові видання спільного проекту духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів МАУП і ДП «Вид. дім «Персонал». Протоієрей Діонісій Мартишин підкреслив, що вивчаючи безцінну спадщину руської релігійної філософії XX сторіччя, науковці відкривають для себе важливий синтез філософії та богослов’я, які суттєво розширяють наукове поле сучасних досліджень. В свою чергу, протоієрей Ян Шафін акцентував увагу на тому, що фундаментальні праці С. Л. Франка, протоієрея Сергія Булгакова та інших яскравих представників руської  релігійної філософії дають можливість заглибитися у богословські глибини пізнання світу та метафізичну проблематику філософської рефлексії.

Важливою подією стало відвідання Православної духовної семінарії Пряшівського університету у Пряшеві (Pravoslávny kňazský seminár PU v Prešove) і зустріч з ректором Православної духовної семінарії, протоієреєм Міланом Геркою (prof. ThDr. Milan Gerka, CSc.), секретарем Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини. Під час цікавої та важливої духовної бесіди православні богослови обговорили питання соціального служіння Православної Церкви у сучасному світі. Видатний церковний діяч, знаний спеціаліст у сфері соціальної роботи Церкви — протоієрей Мілан Герка зазначив, що спільні зусилля православного духовенства та світських педагогів передбачають глибоке осмислення у світлі Святого Письма богословських аспектів соціальної роботи Православ’я та соціальних проблем, що стоять перед усім сучасним суспільством. Ректор семінарії наголосив на тому, що соціальна проблематика сьогодні позиціонується як ключове питання священної місії Православної Церкви Чеських земель і Словаччини на сучасному етапі. В свою чергу протоієрей Діонісій Мартишин розповів про те, що соціальна робота Церкви, будучи синтезом богословської теорії та практики християнства в наданні допомоги людині та соціуму, є найбільш перспективним напрямком наукової діяльності   Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г. А. Алієва МАУП.

Наприкінці зустрічі священики обмінялися книжковими подарунками. Протоієрей Діонісій Мартишин передав ректору Православної духовної семінарії (Pravoslávny kňazský seminár PU v Prešove) протоієрею Мілану Герці свій навчальний посібник «Вступ до соціальної роботи Церкви», який на думку українського науковця, має допомогти священикам, студентам та вихованцям духовних шкіл зорієнтуватися в складному й різноманітному просторі сучасної соціальної роботи, соціального вчення Церкви та дозволить акумулювати теоретичний та практичний досвід соціального служіння, сприяючи створенню нових моделей взаємодії Православної Церкви та сучасного суспільства у справі християнського служіння нашим ближнім.

 

 Референт духовно-просвітницького Центру

імені Святих Апостолів МАУП

Пивоваров Олександр

Поділитися посиланням: