Церковні та наукові зв’язки

22 Червня 2016 10:51

На запрошення відомого богослова, церковного і громадського діяча, декана богословського факультету Пряшівського університету у Пряшеві (Словацька Республіка),  професора, доктора теології протоієрея Яна Шафіна протоієрей Діонісій Мартишин, доктор богословських наук, професор Міжнародної Кадрової Академії (МКА), завідувач кафедри українського православ'я і теології Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП) відвідав Пряшівський університет і святині православних земель Словаччини. Пряшів — місто держави Словаччина, що є третім за величиною після Братислави і Кошице. Тут знаходиться справжнє студентське містечко. Пряшівський університет  існує з 1880 року і є одним з найбільших у Словаччині. У цьому вузі отримують освіту більше 10-ти тисяч студентів та працює більше тисячі педагогів. Духовне та наукове життя вузу тісно пов’язане з християнством.

Утвердження християнства на території сучасних Чехії і Словаччини відноситься до IX століття. Масове хрещення народу Великої Моравії почалося у 863 році, з часу прибуття в країну святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Близько 874 року від святого Мефодія прийняли хрещення чеський князь Борівой і дружина його свята Людмила, яка згодом стверджувала Православ'я у Чехії і прийняла мученицьку кончину. Канонічна територія Православної Церкви Чеських земель і Словаччини — Чеська і Словацька Республіки.

У рамках візиту відбулася бесіда протоієрея Діонісія Мартишина з деканом богословського факультету Пряшівського університету, професором, доктором теології, протоієреєм Яном Шафіним і професором, доктором теології, протоієреєм Міланом Геркою, секретарем Священного Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини.

Протоієрей Діонісій Мартишин зазначив, що наукові контакти між різними державами й церковний діалог духовно збагачують православних християн усього світу. Радісна євангельська проповідь, високий рівень інтелектуального розвитку та комунікативні здібності побудови діалогу із зовнішнім секулярним світом, на думку отця Діонісія, стали характерними рисами церковного життя усього богословського факультету Пряшівського університету, його церковних керманичів, студентів та семінаристів. Наприкінці зустрічі, один з знаних в усьому світі, талановитих і досвідчених церковних діячів Православної Церкви Чеських земель і Словаччини — протоієрей Мілан Герка подарував ікону святого рівноапостольного благовірного князя Ростислава Моравського, а протоієрей Діонісій Мартишин передав у бібліотеку богословського факультету свої нові книги, які видані духовно-просвітницьким Центром імені Святих Апостолів МАУП.

Поділитися посиланням: