Про Академію

Меню

µDrone - Безпілотний літальний апарат для забезпечення нагляду і безпеки

16 Січня 2017 20:45

Група дослідників та інженерів з різних установ Європи спільними зусиллями розвивають проект µDrone – проект малого безпілотного літального апарата, здатного до виконання деяких завдань в ході рятувальних операцій, операцій з ліквідації аварій на небезпечних для людського життя об'єктах і при виконанні антитерористичних операцій в густонаселених міських умовах. Безпілотні літальні апарати широко застосовуються у військовій області, але використання таких апаратів для цивільних цілей на даний момент широкого застосування не отримало. У цивільному секторі такі апарати, в основному, використовуються в областях метеорології і сільського господарства.

Головна перешкода до використання військових БЛА в цивільних цілях – їх великі габарити і низька маневреність. Більшість військових апаратів – це БЛА з незмінною формою крила, призначені для функціонування на великих висотах і не потребують у зв'язку з цим у великій маневреності.Для заповнення утворилася ніші і був створений, фінансований Європейським Союзом, проект µDrone (Micro Drone Autonomous Navigation and Environment Sensing). В результаті робіт, що ведуться в рамках цього проекту створюється і удосконалюються технології малогабаритного, маневреного БЛА, здатного визначати перешкоди, що знаходяться у нього на шляху і вносити корекцію в траєкторію руху. Такий апарат ідеально підходить для виконання різних завдань в міських умовах і, навіть, усередині будівель і споруд. Основними завданнями, які будуть покладатися на такі апарати, є – патрулювання важливих об'єктів і виявлення порушників, знаходження залишилися в живих людей в районах аварій і катастроф, визначення ступеня зараження при аваріях на небезпечних об'єктах.

Другий, не менш важливою областю використання цих апаратів може бути область операцій поліції та інших спецслужб. Такі роботи можуть бути направлені для спостереження безпосередньо на місця скоєння злочинів, без необхідності піддавати ризику людей. Швидкість руху таких апаратів перевищує швидкість пересування наземних роботів і людей-охоронців, тому він чудово підійде для патрулювання і охорони громадських місць, аеропортів, виробничих площ, хімічних і ядерних об'єктів.

Поділитися посиланням: