Гетьманська слава України

15 Жовтня 2020 14:54

Напередодні великого православного свята українців - Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України студенти Придунайської філії МАУП відвідали бібліотеку-філію №4 ЦБС для дорослих, де відбулася презентація тематичних книжкових виставок «Гетьманська слава України», «Літописна історія козацької України».


Мета заходу - нагадати читачеві (особливо молодому) про історичне значення й заслуги козацтва у створенні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення, про відродження і розвиток цього руху в наші дні.
Завідуюча бібліотекою Косійчук Світлана та бібліотекар читального залу Цибірня Галина підготували захоплюючу, яскраву розповідь про славну історію Запорізької Січі - столицю козацької вольниці й місце, де збиралися освічені й культурні люди цілої епохи: літописці, бандуристи, поети, інженери, знахарі. Крім літератури, яка висвітлює цю тему, на виставці була представлена репродукція знаменитої картини Іллі Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Юнаки та дівчата ознайомилися з історичними версіями походження слова «козак», цікавими фактами з історії козацтва, життям гетьманів України, Задунайської Січі, Дунайським козацьким військом - організацією запорізьких козаків в 1775-1828 рр. на території Османської імперії в гирлі Дунаю, а також про традиції та звичаї козаків. Студенти показали свою захопленість славною історією України й нашого краю, відповідаючи на питання вікторини. Для працівників бібліотеки особливо цінними були слова вдячних читачів: «Історія - це не далеке минуле, це - географія народу, його жива душа. А без душі пам'яті не буває».

Поділитися посиланням: