Про Академію

Меню

МАУПівці проти куріння: ми - здорове покоління!

08 Грудня 2016 15:42

8 грудня до Міжрегіональної Академії управління персоналом завітав головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка.

У наш час багато людей не знає і сотої частки шкідливих ефектів тютюнового диму. Зазвичай знання про шкоду куріння обмежуються можливістю розвитку рака. Ми опитали студентів Академії як вони ставляться до цієї шкідливої звички та що вони знають про наслідки від куріння:

Микола Шевченко, студент 1-го курсу Інституту права, голова Студентської ради МАУП: «Я негативно ставлюся до куріння.  Сам я не палю. Це дуже шкідливо і не гарно.  Особливо не гарно це для дівчат. Ця страшна звичка не тільки вливає на зовнішність дівчини (я маю на увазі жовті кола під очима, зміна кольору шкіри, зникнення блиску волосся), але має страшні фізичні наслідки для жінки, зокрема безпліддя. Людина повинна жити і зберігати своє здоров’я, а не витрачати час на таку дурість, як сигарети, саме тому кожен повинен сказати курінню своє тверде «ні!».

Інна Милимко, студентка 3-го курсу Інституту права: «Я не палю, адже це шкодить здоров’ю. У курця з’являються жовті зуби, жахливий запах волосся, тхне з рота. Така людина стає абсолютно непривабливою. Погодьтесь, не дуже привабливо звучить сиплий жіночий голос, та ще й рак легенів, бронхіальна астма, бронхіт і цілий букет інших захворювань. Куріння завдає непоправної шкоди дихальній системі – і це не моя особиста думка, це факт».

Ростислав Герун студент 4-го курсу Інституту соціальних наук і самоврядування : «Паління - це шкідливо, адже ти вдихаєш близько 10 тисяч шкідливих речовин! Вони потрапляють у кров і легені і провокують порушення у серцево-судинній системі, сприяють росту ракових клітин, впливають на репродуктивну функцію як у жінок, так і у чоловіків».

Завітавши до Академії Стойка прочитав студентам пізнавальну лекцію «Куріння і здоров’я». Отто Олександрович зосередив свою увагу на шкоді сучасних «псевдонешкідливих» електронних сигаретах та кальяну.

Щодо електронних сигарет лікар відзначив, що не дивлячись на розповсюджену думку про їхню меншу шкоду, все одно вони згубно діють на легені людини. Адже разом з парою, замість диму, курець вдихає той же нікотин і ароматизатори. Крім того, заряд однієї касети електронної цигарки дорівнює 30 звичайним сигаретам. І якщо курець викурює цілу касету за день, то це навіть гірше, ніж би він скурив пачку звичайних.

Про кальяни Стойка навів також не втішні факти. Отто Олександрович відзначив, що, курячи кальян, людина вдихає не лише тютюнову суміш, але й  продукти згорання вугілля та чадний газ.

На думку лікаря вирішити глобально проблему куріння можливо. Для цього необхідно підвищити акцизи на тютюн, зробити усі громадські місця вільними від диму, продавати небрендовані пачки цигарок і заборонити їх викладку у місцях продажу.

«Не куріть сигарети, не беріть їх у друзів, заохочуйте батьків кинути палити! Як сказав танцівник Владислав Яма «Куріння – це залежність, а я за свободу». Тож будьте вільними!» – зауважив наприкінці Отто Стойка.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: