ПРИВІТАННЯ ЗІ СТАРИМ НОВИМ РОКОМ!

13 Січня 2021 16:07

14 січня в Україні Християни східного обряду святкують кілька свят – Василя Великого, Обрізання Господнє й перший день Нового року за старим стилем.

Святий Василь був архієпископом Кесарії Кападокійської в Малій Азії, він вважається одним з отців Церкви та найбільш шанований на Русі святих. Василя вважають чудотворцем через його здатності до зцілення.

14 січня за новим стилем Православна Церква святкує Обрізання Ісуса Христа. Саме тоді, згідно з церковними джерелами, відбувся обряд обрізання Ісуса Христа. Це також свято наречення Господа іменем Ісуса.

У ніч з 13 на 14 січня відзначають неофіційне свято – Старий Новий рік. Переддень Нового року називався Щедрим Вечором, що пов’язано зі звичаєм накривати багатий стіл та щедрувати. Однак за християнським календарем – це також день преподобної Меланії. Меланка-Вода приходить на Щедрий Вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні свята та справити гостини. А вранці 14 січня хлопчики та чоловіки посівають будинки зерном та співають засівалки з побажаннями щастя та доброго врожаю.

Хочемо привітати вас зі Старим Новим роком та побажати успіхів, добра, любові, родинного затишку, достатку та радості у Новому році та кожний його день зустрічати в колі близьких людей у гарному настрої та з міцним здоров’ям! 

Нехай Старий Новий рік подарує вам натхнення, надії та сили для реалізації найцікавіших та сміливих ідей!

Поділитися посиланням: