Про Академію

Меню

Профорієнтаційне тестування у МАУП: що за тест і як його пройти?

08 Лютого 2017 14:12

Вибір професії є одним з найважливіших, який кожна людина здійснює у своєму житті. Якщо при цьому зробити помилку – можна марно витратити кілька років власного життя і чималі гроші на навчання. Аби таких помилок не траплялося сьогодні в Україні існують центри, які покликані допомогти людині у виборі майбутньої професії за допомогою профорієнтаційного тестування. Одним з таких є Центр психодіагностики та консультування Міжрегіональної Академії управління персоналом. Ми поспілкувалися із керівником центру Наталією Ємець і дізналися чимало цікавого про профорієнтацію та особливості її проведення.

-         Розкажіть, будь ласка, що таке професійна орієнтація?

-         Профорієнтаційна орієнтація – це комплекс заходів, які спрямовані на ознайомлення людини з її здібностями й можливостями для того, щоб запропонувати обрати професію відповідно до її потреб і можливостей.

-         На скільки важливо для людини проходити профорієнтаційне тестування?

-         Тест на профорієнтацію – важливий крок, який забезпечить самопізнання і більш глибоке розуміння того, яка професія найбільш підходить людині. Раніше професійна орієнтація, в тому числі її психологічні аспекти, розглядалася з позицій тимчасової допомоги старшокласнику у його професійному самовизначенні, для вибору професії раз і на все життя. Однак сьогодні професійна орієнтація не закінчується вибором професії, вона актуальна протягом всього життя людини.

-         На яку аудиторією розраховане тестування у Центрі психодіагностики та консультування МАУП?

-         Центр психодіагностики та консультування існує в Академії вже давно. Однак з цього навчального року було впроваджено новий соціальний проект «Шлях до майбутнього», в котрому профорієнтаційне тестування є одним із ключових моментів. На сьогодні наша робота зорієнтована на школярів, випускників і абітурієнтів 13 - 18 років.

-         Розкажіть, що саме дізнається школяр після проходження тесту?

-         Після проходження тестування відповідно до результатів школяр знатиме який обрати фах із урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей, як підготуватися до ЗНО й на що варто звернути увагу, яку обрати спеціальність і спеціалізацію у виші, як правильно підібрати активізуючі й розвиваючі програми для подальшого особистісного розвитку.

-         А який комплекс Ви застосовуєте і як проходить саме тестування?

-         У своїй практиці ми застосовуємо Комплекс “Профорієнтатор-UA”. Комплекс  орієнтований на роботу з підлітками, що розглядають питання про подальше навчання та вибір майбутньої професії. Його розроблено з метою діагностики професійної спрямованості учнів 8-11 класів, а також випускників шкіл, які ще не мають досвіду роботи. Він поєднує аналіз мотиваційної сфери, особистісних якостей та інтелектуальних здібностей в межах діагностики професійних нахилів. Саме тестування “Профорієнтатор-UA” складається з трьох блоків: перший блок діагностує сферу інтересів,
другий блок спрямований на визначення рівнів розвитку різних здібностей – факторів розумової діяльності, а третій орієнтований на виявлення особистісних якостей. До речі за результатами тестування відбувається розподіл учнів до профільних класів.

-         Як довго триває тест?

-         Тривалість тестування складає одну годину.

-         Після проходження тесту в якому вигляді школяр отримує результати?

-         Після тестування обов'язково проводиться індивідуальна консультація зі школярем та батьками. Учень отримує роздруківку  з текстовим повідомленням-інтерпретацією факторів, табличними даними, а також з переліком найбільш близьких за профілем професій. В тест закладено 125 професій. З них школяреві буде рекомендовано 4 списки по 12 професій. Для кожної професії виведений ідеальний профіль, який було складено у ході наукової роботи. Для цього була протестована певна кількість найуспішніших фахівців. Виходячи з отриманих даних реальний профіль дитини порівнюють з ідеальним профілем успішного представника професії і виводиться коефіцієнт східності. У ході консультації фахівець з профорієнтації пояснює як слід інтерпретувати результати в роздруківці і допомагає знайти оптимальні варіанти професійної спрямованості, з урахуванням обраних спеціальностей і результатів тестування.

-         Як можна пройти таке тестування?

-         Для цього необхідно подати заявку до нашого Центру на тестування від адміністрації школи.

Ольга Коробій

 

Поділитися посиланням: