Про Академію

Меню

Стартап нової комп’ютерної гри «Місце сили»

12 Березня 2019 11:17

Студент Придунайської філії МАУП Микола Чумаков, викладач інформатики Оксана Рященко та директор Придунайської філії Тамара Гуменникова взяли участь у стартапі нової комп’ютерної гри «Місце сили» за документальним фільмом, автором якого є мешканка села Криничне Тетяна Станєва.

Перший семінар з розробки комп'ютерної гри про село Криничне «Місце сили» підготовлений учнями і викладачами Криничанської середньої школи. Спонсор — Центр розвитку Бессарабії.

Цей проект, автором ідеї якого є викладач МАУП Оксана Іванівна — ще масштабніший, аніж фільм, і задіє багато людей і матеріалу: «Сюди, за бажанням, можна вмістити весь матеріал, що нам не вдалося вмістити в 100 хвилин фільму! Головна ідея й завдання проекту — це навчити дітей Криничанської школи програмування і спільно з учителями створити свій продукт, яким вони зможуть користуватися на уроках!»

Отже, 9 березня в Ізмаїльському державному університеті, за допомогою викладачів Одеського національного політехнічного університету, за підтримки Центр розвитку Бессарабії відбулася науково-практична конференція, де всі познайомилися з концепцією, основними поняттями і різновидами комп'ютерних ігор.

Тему ігрової педагогіки освітила доктор педагогічних наук, професор, директор Придунайської філії МАУП Тамара Гуменникова, яка анонсувала курс «Культурний код болгар Придунав'я». Доцент кафедри інформаційної діяльності та медіа-комунікацій ОНПУ Тетяна Лугова виступила на заході як консультант із проектування комп’ютерних систем. Старший викладач кафедри інформаційних систем ОНПУ, керівник Школи ігрових інформаційних систем і доповненої реальності Юлія Трояновська розповіла про особливості проектування додатків доповненої реальності. На закінчення презентації слово надали автору ідеї Оксані Рященко. Вона представила свої методичні рекомендації для створення дидактичних комп’ютерних ігор і ознайомила з концепцією проекту серії ігор «Місце сили».

У ході другої частини семінару були заслухані презентації проектів, розроблених молоддю Бессарабії. Так, студент 3 курсу МАУП Микола Чумаков представив мобільний додаток «Зі скарбів болгарської скрині». Студенти 5 курсу інституту комп’ютерних систем ОНПУ Максим Орлов і Микола Якименко презентували роботу «Особливості створення етнографічного додатку», а студент 1 курсу Інституту комп'ютерних систем ОНПУ Антон Андросов і учні Ізмаїльській ЗОШ № 10 Я. Майстерюк, Н. Мінковський і А. Хрустальов поділилися спостереженнями про особливості створення додатків на прикладі футболу (танцювальних елементів) і віртуального фортепіано. Дмитро Будур, учень 9В класу Ізмаїльської школи №10, представив свій проект «Довгий шлях на Батьківщину».

Далі школярам було запропоновано трьохгодинний майстер-клас із проектування та розробки етнографічних додатків, основна мета якого — зацікавити цією темою майбутніх програмістів і дати можливість спробувати себе у програмуванні.

Погребний Олександр, студент Придунайської філії МАУП

Поділитися посиланням: