Про Академію

Меню

У МАУП відбулася конференція «Європейський вимір реформування публічного управління в Україні»

28 Листопада 2016 12:19

24 листопада у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Європейський вимір реформування публічного управління в Україні».

Організаторами заходу стали: Міжрегіональна Академія управління персоналом, ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління», Міжнародна Кадрова Академія, Конфедерація недержавних вищих закладів  освіти України, Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва.

Відкрив конференцію доктор політичний наук, професор, проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий:

«Щиро вітаю усіх учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції! Тематика конференції унікальна і специфічна водночас. Сьогодні ми маємо почути відповідь на таке питання «У який спосіб має бути створена вузлова модель public administration». Нам потрібно визначити на чому має ґрунтуватися державне управління, яких геополітичних орієнтирів слід дотримуватися, які технології застосовувати і в який спосіб розвивати державне управління».

Із вітальним словом на пленарному засіданні також виступив доктор політичних наук, професор, директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва Іван Бідзюра, презентувавши новий освітній проект:

«Важливу роль у реформуванні публічного управління грає підготовка наукових кадрів – агентів змін. Підготовка бакалаврів публічного управління та адміністрування у МАУП має базуватися на філософії публічного управління і характеризуватися демократичністю та збереженням базових українських цінностей.  Наша нова освітня програма  передбачає збільшення практичних занять, зокрема навчання переорієнтовується з предмету на методи аналізу.  Важливою особливістю нової програми є орієнтація на вміння студента характеризувати якості влади. Основна ідея проекту – компетентне поєднання набутих знань і навичок студентом, та застосування їх на практиці».

У ході пленарного засідання прозвучала низка змістовних доповідей від провідних українських науковців, фахівців різноманітних галузей знань:

«Трансформаційні процеси в системі публічного управління» доктора наук з державного управління, доцента, президента ГО «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління» Євгена Романенка;

«Розвиток інституту публічного управління» доктора наук з державного управління УАІСНС МАУП Ольги Червякової;

«Філософські засади децентралізації: «Grassroots democracy» та проліферація ідентичностей» доктора філософських наук, завідувача кафедри філософії та політології УАІСНС МАУП Юрія Мєлкова;

«Україна як соціокомунікативний тренд у постсучасності: екзистенціальний вибір» доктора філософських наук, доцента Інституту міжнародних відносин та лінгвистики ім. Аверроеса МАУП Петра Лісовського.

Також серед основних тематичних напрямів конференції були:

  • Україна в європейських інтеграційних процесах: політичні аспекти реформування публічного управління;
  • український досвід становлення публічного управління;
  • впровадження європейського досвіду публічного управління в Україні: суспільна оцінка;
  • належне врядування та публічне управління в умовах інформаційного суспільства: технології забезпечення публічності влади;
  • децентралізація влади і публічне управління – як дорожня карта самобутності України;
  • публічне управління у процесах економічних реформ;
  • інструменти менеджменту у розвитку публічного управління;
  • сучасна парадигма публічного управління у закладах освіти.

За результатами науково-практичної конференції було видано збірник тез доповідей.

Ольга Коробій

 

Поділитися посиланням: