Про Академію

Меню

Український політик Юрій Мирошниченко зустрівся зі студентами Академії

21 Жовтня 2015 15:20

У часи реформування держави питання формування українського конституціоналізму стає дедалі актуальнішим та гострішим.  Цю нагальну тему обговорював зі студентами МАУП відомий український політик Юрій Мирошниченко.

21 жовтня в Інституті права імені князя Володимира Великого МАУП відбулася лекція-дискусія на тему  внесення змін до Конституції України та безпосереднє обговорення законопроекту щодо децентралізації влади із кандидатом політичних наук, доктор юридичних наук, заслуженим юристом України Юрієм Мирошниченком.

Юрій Романович розповів студентам про особливості ухвалення звичайних законопроектів та законопроектів  про внесення змін до Конституції України, зокрема наголосивши на відмінностях цих процедур. Так, політик відзначив, що при ухваленні звичайного законопроекту  законодавчу ініціативу можуть вносити народні депутати, Кабінет Міністрів України, Президент та Національний банк України. Якщо ж йдеться про внесення змін до Конституції, то суб’єктом законодавчої ініціативи можуть виступати народні депутати України або Президент. Також Мирошниченко розповів студентам про стадії розвитку законопроектів в декількох читаннях та ухвалення їх на сесіях. 

Значну увагу політик зосередив на законопроекті про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), поданий 1 липня 2015 року. Юрій Мирошниченко підкреслив основні пункти, котрі встановлює цей проект:  

  • територія України поділена на громади; скасовується інститут голів місцевих державних адміністрацій, а основні повноваження зосереджуються на базовому рівні у громаді;
  • утворюються виконавчі органи місцевого самоврядування громади;
  • для нагляду за додержанням Конституції і законів України органами місцевого самоврядування запроваджується інститут префектів;
  • префект зупиняє дію актів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України з одночасним зверненням до суду;
  • з метою виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, до прикінцевих та перехідних положень Конституції додається положення про те, що особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом.

Мирошниченко відзначив, що проект було направлено до Конституційного Суду України і вже 31 липня Конституційний Суд схвалив ці зміни як такі, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Основного Закону. Однак на лекції Юрій Романович відзначив деякі нюанси про рішення Конституційного суду. Так студентів зацікавила позиція депутата щодо невідповідності проекту 157 статті, зокрема про воєнний і надзвичайний стан в країні.

Серед численних запитань, які поставили політикові студенти стало актуальне не лише для студентства «гаряче» питання Мінських угод.

В кінці зустрічі Мирошниченко подякував студентам за увагу та закликав боротися за свої права:

«Наявність розвиненого громадянського суспільства забезпечує дотримання прав та свобод громадян!»

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: