Про Академію

Меню

В Інституті права відбулася конференція «Місце дитини в українському суспільстві»

21 Листопада 2016 11:59

18 листопада в Інституті права ім. князя Володимира Великого МАУП відбулася міждисциплінарна конференція на тему: «Місце дитини в українському суспільстві», присвячена відзначенню Всесвітнього дня дитини.

Організаторами заходу виступили: Комітет сімейного права та Комітет трудового права Асоціації адвокатів України, Офіс Уповноваженого Президента України з прав дитини, Центр сімейно-правових досліджень та Міжрегіональна Академія управління персоналом.

Конференцію відкрив доктор юридичних наук, доцент МОН, заслужений юрист України, директор Інституту права імені князя Володимира Великого МАУП Віктор Литвиненко:

«Вітаю усіх у стінах Інституту права. Дуже приємно, що наші  студенти і викладачі разом з Асоціацією адвокатів України сьогодні спільно вивчатимуть проблему місця дитини в українському суспільстві. Сподіваюся, що загальними зусиллями, ми зможемо вплинути на процеси по захисту дітей, котрі відбуваються у соціумі. Бажаю усім плідної праці!»

На початку модератор заходу кандидат юридичних наук, адвокат, голова Комітету сімейного права Асоціації адвокатів України Ганна Гаро окреслила основну мету конференції:

«В декларації ООН про права дитини зазначено, що людство зобов’язано надати дитині найкраще. Тому, звертаючи увагу на порушення прав дітей, метою нашої зустрічі є привернення уваги громадськості, наукових кіл та державних установ до практичного дотримання чинного трудового та сімейного права».

Із вступною промовою виступив Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, підкресливши, що місце дитини в українському суспільстві має бути визначним. Кулеба зазначив, що якщо Україна не зверне увагу на реалізацію прав дітей, то у майбутньому буде важко вибудувати стратегію розвитку країни загалом.

«Сьогодні суспільство не може сприймати дитину як рівного суб’єкта права. Коли в нас хтось дослухався до думок дитини? Тому сьогодні є ідея створити Національну дитячу раду при Президенті України, де діти могли б  обговорювати і виражати своє ставлення до певних рішень в країні», – зауважив Микола Кулеба.

У ході конференції учасники взяли участь у роботі 4-х секцій.

Перша секція була присвячена  актуальним тенденціям правового регулювання дитини у сучасному суспільстві. Модератором виступив адвокат, викладач Київського університету права НАН України, Голова Правління Центру сімейно-правових досліджень, голова Секції майнових та немайнових сімейних спорів і член Ради Комітету сімейного права Асоціації адвокатів України Олег Простибоженко. Під час роботи секції обговорювалися питання діяльності Комітету Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму щодо забезпечення, дотримання та захисту прав дитини, захисту громадою прав дітей в умовах децентралізації та проблем дотримання прав дитини при розгляді цивільних справ.

Темою обговорення у другій секції стала «Дитина у сім’ї» – модератор
адвокат, директор департаменту цивільного та сімейного права Української іноземної юридичної колегії, член Ради та заступник голови Секції сімейної медіації Комітету сімейного права Асоціації адвокатів України, член Правління Центру сімейно-правових досліджень Анна Ющак. Доповідачі секції торкалися питань ролі сім'ї у вихованні дітей, розвитку емоційної компетентності батьків, етико-правових та кримінально-правових аспектів розвитку дитини.

Не менш цікаві теми обговорювали і під час роботи третьої секції  «Дитина і праця». Модератором роботи секції виступила   к.ю.н., адвокат, засновник юридичного проекту MLC Legal, Голова Комітету з трудового права Асоціації адвокатів України Ольга Макогон. Учасники конференції обговорили  передумови дитячої праці в українському суспільстві, роль дитини в громадах Донбасу та залучення дітей до волонтерської діяльності, права інтелектуальної власності дитини та місце дитини в шоу-бізнесі.

Секція ІV була присвячена дитині в системі охорони здоров’я, де модератором була Ганна Гаро. Торкнулися питань правосуб'єктності неповнолітніх у медичних відносинах, прийняття рішень згідно найкращих інтересів дитини при отриманні медичної допомоги, проблеми забезпечення дітей лікарськими засобами в Україні.

Наприкінці міждисциплінарної конференції  «Місце дитини в українському суспільстві» відбулося підведення підсумків та вручення подяк від Асоціації адвокатів України організаторам та учасникам.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: