Про Академію

Меню

Відзначення Дня хрещення України-Руси у Каплиці Рівноапостольного Князя Володимира

31 Липня 2017 10:03

28 липня колектив Хмельницького інституту МАУП та прихожани Каплиці імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира відзначили свято Володимира Великого та День Хрещення України-Руси.

Це свято не просто історична подія минулих літ, а й ласка Божа для усіх прихожан нашого Храму. То ж звичайно це свято відзначається особливими торжествами. Святкову Божественну Літургію звершували священнослужителі: настоятель Храму протоієрей Михайло Ільницький, протоієреї Іван Рурич, Михайло Нижник, Іван Чупіль, священник Андрій Кашин та ієродиякон Силуан. Після Божественної Літургії відправили подячний молебень з хресною ходою навколо Храму. Після чого усіх присутніх окропили святою водою та пригостили солодощами. Бажаючі мали змогу пройтись по території Храму та Інституту, дізнатись багато цікавого про історію його будівництва та подзвонити у дзвони.

Також відбулася панахида за упокій Блаженнішого Митрополита Володимира, котрий у 2005 році освятив Каплицю імені Святого Рівноапостольного Князя Володимира.

Хмельницький інститут названо на честь Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України. Митрополит Володимир був знаним у світі талановитим церковним діячем, педагогом, вченим, людиною високої культури, багатогранних душевних обдарувань. Ми повсякчас згадуємо життєвий подвиг Митрополита Володимира.  Згадуємо свого вчителя, який навчав нас не тільки словом, а й власним ділом і прикладом.  У Хмельницькому інституті МАУП успішно діє музей пам’яті Митрополита Володимира, створено кафедру українського православ’я і теології.

28 липня в Україні відзначається одна із найбільш знаменних дат в історії України – День Хрещення Київської Русі-України. Свято було встановлено у день пам’яті Святого Рівноапостольного Князя Володимира.  Указ президента Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року «Про День хрещення Київської Русі-України» наголошував на тому, що саме Україна є спадкоємцем історичних традицій Київської Русі. Господь послав на Київську землю свого обранця князя Володимира, який зіграв  важливу роль в історії Київської Русі. Завдяки Володимиру ми знайшли віру в Істинного Бога, стали православними християнами.

Святкування цієї знаменної дати пройшло по всіх куточках України.

В Хмельницьку єпархію 22 липня 2017 року була принесена чудотворна ікона Божої Матері «Володимирська-Десятина». Святиня прибула в єпархію в рамках святкування Дня Хрещення Русі та 25-ліття Харківського Архієрейського Собору Української Православної Церкви. Хресним Ходом, вулицями міста святиня була доправлена до Свято-Покровського кафедрального собору, де перебувала до 25 липня. Перед цією шанованою іконою Матері Божої відбулися оздравні молебні. 

Поділитися посиланням: