Духовна стежка Великого посту і таємниця Воскресіння

Духовно-просвітницький центр імені Святих Апостолів при МАУП та високопрофесійне видавництво «Ліра-К» видали книгу «Через пустелю до Воскресіння: духовні бесіди на Великий піст». Автори книги, українські науковці — Денис Мартишин, Євген Романенко та Анатолій Богданенко запрошують християн глибше пізнати духовно-релігійну історію українського народу та замислитися над долею Православної Церкви України у XXI ст. У своїх духовних бесідах на Великий піст автори зробили спробу допомогти людині зустріти Бога й осмислити існуючу проблематику православної віри сьогодення у контексті духовного крокування до світлого Христового Воскресіння — Святої Пасхи.

Книга адресована усім, кому не байдужі питання людської духовності, усім, хто прагне глибше зрозуміти сутність християнської віри та основні аспекти місії Православної Церкви у сучасному світі.

Наведемо духовні роздуми єпископа Едмонтонського і Західної єпархії Української Православної Церкви Канади Іларіона (Рудника) — «Слово до читача» з книги «Через пустелю до Воскресіння: духовні бесіди на Великий піст»: «Виклики ХХІ століття активізували проблему осмислення засад священної місії Православної Церкви, духовного життя кожного православного християнина, конструктивного діалогу церковної та світської науки, богословської освіти, духовного просвітництва і культури. Ключовими напрямами священної місії Православ’я в умовах процесів трансформації сучасного світу виступає оновлення літургічного осмислення життя, розвиток богословської науки, ефективна соціальна робота Православної Церкви та церковне просвітництво.

Ми є свідками того, що у суспільстві різко зріс суспільний інтерес до історії Церкви, богослужіння та богослов’я християнства: активізувалися не лише священнослужителі, богослови, миряни, але й світські спеціалісти: державні управлінці, юристи, філософи, релігієзнавці, психологи, соціологи, політологи, журналісти тощо. Богословські знання Православної Церкви, політична теологія, літургіка, есхатологія, богословські теорії духовного життя особистості, християнська аскеза, апологетика впроваджуються в сучасну світську науку, в життя українського суспільства, вивищуючи дух сучасного християнства, розвиваючи духовно-моральну культуру демократичної та незалежної України.

Книга «Через пустелю до Воскресіння: духовні бесіди на Великий піст» розкриває багатоаспектні напрями релігійного життя православного християнина. Автори, займаючи глибоко християнську позицію, переймаються складними духовними проблемами сучасного світового Православ’я. Вдаючись до богословського предметного аналізу історії Православної Церкви, літургічного досвіду буття віруючої людини, аналізуючи сучасний стан розбудови християнської місії у сучасному світі, вони намагаються дати відповідь на питання, якою духовною стежкою Великого посту людина може наблизитися до Бога та залучитися до таємниці Воскресіння Христа Спасителя.

Нехай Господь рясно благословить авторів на служіння Православ’ю та українському народу на неозорій ниві богословської освіти, світської науки, просвітництва, культури та соціального служіння Православної Церкви сучасному людству».

Поділитися посиланням: