Про Академію

Меню

03 грудня 2024 року в Одеському інституті ПрАТ «ВНЗ «МАУП» розпочався щорічний Тиждень права

06 Грудня 2024 16:48

В ході засідання студентського наукового клубу «ФЕМІДА» була презентована програма проведення Тижня права у 2024 році та ознайомлено присутніх із запланованими цьогорічними заходами: тренінг «Профілактика домашнього насильства», екскурсія студентів молодших курсів до Центру ювенальної пробації м.Одеса, майстер клас зі складання юридичних документів, юридичний квест та флешмоб тощо.

Після ознайомлення присутніх з програмою, для студентів правників було проведено інтерактивну лекцію: «Права людини: виклики сучасності», після якої, в рамках висвітлення питань порушення прав людини в умовах повномасштабного вторгнення ворога та здійснення заходів з національно-патріотичного виховання студентів відбувся перегляд документального фільму «Довга доба» режисера Алана Бадоєва, який став переможцем і фільмом-закриттям національного кінофестивалю Cinema for Victory.

Документальна стрічка «Довга доба» – це збірка відео з телефонів українців, що були зняті після початку повномасштабного вторгнення. Загалом «Довга доба» змальовує панораму України в перший рік війни, тут є фіксації атак і руйнувань, випадкові кадри з життя цивільних, численні сториз, нескорення Херсону ворогам, відеозвіти волонтерів і військових, відеопослання до рідних і близьких тощо. Починається фільм не з сигналу повітряної тривоги чи звуків вибухів, а з домашнього довоєнного відео героїв. 270 днів до вторгнення, 150 днів, 60 днів, 180 хвилин… Море, сонце, ковзанки, ялинка, дитячий сміх, святкові вогники, партнерські пологи. Суцільне свято…., наше прекрасне довоєнне життя,…Далі обстріли, евакуація, окупація, супротив, волонтерство, бої, поранені та загиблі, блекаути, кадри зі документуванням жахливих злочинів підступного ворога.

Після перегляду документальної стрічки відбулось її обговорення зі студентами присутніми на заході, серед яких була наша студентка з Херсону, яка пережила окупацію, є свідком тих подій, вона побачила серед кадрів фільму себе та своїх знайомих, деякі з них вже пішли з життя внаслідок дій підступного ворога.

Студенти були вражені реалістичністю зображення страшних подій, певні історії, висвітлені у стрічці переглядали зі сльозами на очах, та надихнулись стійкістю, патріотичністю та незламністю херсонців і усіх українців, яких не залякати, не зламати й не скорити.