14 СІЧНЯ – ОБРІЗАННЯ ГОСПОДНЄ

14 Січня 2022 09:05

Щорічно 14 січня Православна Церква святкує Обрізання Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа. Свято встановлене на згадку історичної події, що сталася на восьмий день після народження Ісуса Христа.

Подія обрізання Ісуса описується в Євангеліє від Луки: «Як сповнилися вісім днів, коли мали обрізати хлоп’ятко, назвали Його Ісус – ім’я, що надав був ангел, перше ніж він почався в лоні».  Євангельський переказ свідчить, що на восьмий день після народження Ісуса Христа, за старозавітним законом, пройшов обряд обрізання. При здійсненні цього обряду Божественному немовляті було надано ім’я Ісус, вимовлене архангелом Гавриїлом ще в день Благовіщеня Діви Марії.   

Обрізання Ісуса має глибокий метафоричний сенс. Цей обряд символізує важливість смирення людини перед Богом, необхідність дотримуватись Божих законів і відмовитися від гріховних пристрастей.

Свято Обрізання Господнього триває один день і з’єднується зі святкуванням пам’яті одного з найвідоміших святих отців, що входить в число Великих каппадокійців, богослова і проповідника – святителя Василя Великого.

Поділитися посиланням: