Про Академію

Меню

21 березня в МАУП відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція «Україна як геополітична реальність: політика, економіка, право, ду

22 Березня 2013 16:28

21березня у конференц-залі Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру ім. Ярослава Мудрого при МАУП відбулась VII Міжнародна науково-практична конференція «Україна як геополітична реальність: політика, економіка, право, духовність».

Традиційно відкрив конференцію доктор політичний наук, професор, проректор з наукової роботи МАУП М. Ф. Головатий.

З вітальним словом виступив почесний гість Академії - радник, тимчасово повірений у справах Посольства Ісламської Республіки Пакистан доктор Зафар Ікбал. Пан Ікбал наголосив на тому, що Україна має вражаючий потенціал, але ще не навчилась використовувати його на своє благо. За його словами, унікальне геополітичне положення між західним та східним світами відкриває Україні неймовірні можливості для плідного співробітництва як з Європою та Америкою, так і з Росією та країнами Сходу.

У ході пленарного засідання прозвучала низка цікавих доповідей від провідних українських науковців, фахівців різноманітних галузей знань. Доктор економічних наук, професор, завідувач відділу суспільних проблем сталого розвитку ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку» НАН України Віра Іванівна Куценко розповіла про освіту України в контексті європейських глобалізацій них процесів. Доктор медичних наук, професор Юрій Володимирович Руль розкрив соціальні та психологічні чинники політико-правового регулювання соціотворчого процесу в Україні. Доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри маркетингу МАУП Лідія Василівна Романова торкнулась теми внутрішнього маркетингу та конкурентноспроможності України на світовому ринку.

Приємний сюрприз зробив для Академії Володимир Аркадійович Студінський - кандидат економічних наук , доктор історичних наук, професор, директор Житомирського інституту МАУП. Він подарував МБІЦ декілька цікавих книг, зокрема цінне подарункове видання «Фінанси Києва. Історія та сьогодення».

Федір Михайлович Медвідь, кандидат філософських наук, професор МКА у своїй доповіді «Національні інтереси та геополітичні пріоритети України у світі, що змінюється» наголосив на тому, що з-поміж усіх векторів геополітики України нашій державі варто зайняти позицію нейтралітету і розвивати позитивні відносини як з країнами ЄС та США, так і з Росією та Сходом.

Організатори та учасники конференції висловили свої сподівання щодо того, що цей захід стане поштовхом до нових актуальних наукових досліджень та вирішення нагальних проблем у становленні сильної української держави.

За результатами науково-практичної конференції буде видано збірник наукових статей.
 

Марина Лавренчук

Поділитися посиланням: