Про Академію

Меню

4 найпоширеніших омани про сучасну Землі

26 Квітня 2016 22:38

Властивість людини прагне пізнати все, що нас оточує - безперечно, двигун прогресу. На Землі залишилося безліч секретів, але деякі таємниці вже розкриті. Проте, існують факти, щодо яких ми помиляємося. Ось кілька найпоширеніших помилок.

1. Еверест росте вгору.
Кажуть, що одна з найвищих гір на планеті - Еверест - безперестанку росте у висоту, проте, це не так. Безперечно, Еверест збільшується, але не вгору, а в ширину! Як відомо, континенти не стоять на місці, вони рухаються. Наприклад, зіткнення Індії та Азії не припиняється досі, але насправді стоїть на піку сутички гігант Еверест рухається на північний схід. Тобто збільшується вшир на приблизно на 42 мм в рік.

2. Хмари не невагомі.
Часто граціозну витончену дівчину порівнюють з хмаркою. Але якщо ця дівчина підкована в наукових питаннях, не варто так говорити, інакше можна образити її почуття. Адже хмари аж ніяк не невагомі! Ми звикли, що хмари - це щось на зразок туману, але насправді вони неймовірно важкі. «Середньостатистичний» хмара важить близько 500 тонн, оскільки складається з молекул води. Ця громадина може безперешкодно парити тільки тому, що навколишнє атмосфера ще важче.

3. У каменях немає життя.
У вас ніколи не виникало почуття, що навіть на безлюдній місцевості ви не одні, за вами хтось стежить. А якщо згадати відому приказку, яка стверджує, що і у каменів є вуха? І в якійсь мірі все це буде справедливим! Адже всередині каменю може вирувати життя. Йдеться про найдрібніших істот - ендоліти, які здатні (і вважають за краще) жити в умовах, надзвичайно не придатних для життя. Їх знайшли на глибині майже три кілометри під землею, і вони з легкістю обходяться без води і їжі дуже довгий час (адже іноді і вода, і «їжа») потрапляють в розломи каменів. А деякі види цих істот харчуються власне камінням. Для цього вони виділяють кислоту, яка розчиняє тверду породу.

4. Землетруси відбуваються швидко і шумно
Землетруси відбуваються через тертя між розломами порід (або ж тектонічних плит - тоді це великомасштабні явища). Ми звикли, що цей процес супроводжується струсом і гуркотом. Але вчені встановили, що тертя може відбуватися практично безшумно! Це з'ясували, спостерігаючи за розломом Сан-Андреас в Каліфорнії і Альпійським розломом. У цих місцях відбувалися досить великі зіткнення, але в епіцентрах було абсолютно тихо.

Поділитися посиланням: