Про Академію

Меню

Ахіллесову п'яту вірусу грипу знайшли в його «ніжці»

02 Червня 2016 10:55

У медичному журналі PLOS Pathogens з'явилася інформація про те, що знайдений препарат від вірусу грипу. Побудувавши тривимірну модель вірусу, вчені знайшли в ньому найбільш вразливі місця, вплив на які і тягне повне руйнування вірусу.

Постійна мінливість даного виду вірусу, є його захисною реакцією на ліки, спрямовані на боротьбу з ним. Він відмінно пристосовується до зовнішнього впливу і мало вразливий. Тому і лікування грипу, правильне і активне, не завжди ефективно.

Досконально вивчивши будова вірусу, медики звернули увагу на молекулу гемаглютиніну. Вона з'єднана з вірусом відростком схожим за будовою з «ніжкою». За допомогою неї вірус впроваджується в здорові клітини організму. Стало зрозуміло, якщо блокувати роботу цієї молекули, то вірус не буде здатний вражати клітини організму.

Ліки HB36.6 і стало таким блокуванням «ніжки». Спочатку це підтвердили тести, проведені на мишах. А далі препарат випробували на людях. Найголовніше, що його можна застосовувати для профілактики захворювання на грип. Перебуваючи в крові людини, вірус не зможе вражати організм.

Застосування його під час хвороби знижує Атекс, м'язову ослабленість, схуднення, підвищення температури тіла. Не викликає сонливості, головного болю, втоми. Ризик летального результату повністю виключений. Такі свідчення роблять препарат панацеєю в боротьбі з різними вірусними інфекціями.

Тривимірні моделі, втілені на моніторах комп'ютерів, допомогли вирішити завдання, над якими працювали десятиліттями. Препарат HB36.6 був знайдений завдяки новому підходу.

Поділитися посиланням: