Про Академію

Меню

Академію відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Таджикистан в Україні пан Давлаталі Наврізода з нагоди дня Навруз

22 Березня 2024 17:17

21 березня відзначають міжнародний день Навруз. Свято далеких предків Навруз знаменує перший день весни та оновлення природи, сприяє просуванню цінностей миру та солідарності, сприяє збереженню культурної різноманітності та зміцненню дружби між народами та різними громадами. Навруз відіграє значну роль у зміцненні зв'язків між народами на основі взаємної поваги, ідеалів миру та добросусідства. Його традиції, ритуали відображають культурні та давні звичаї цивілізацій Сходу та Заходу, що набули поширення в контексті взаємообміну людськими цінностями. Навруз пов'язаний із релігією зороастризму.

Однією з відомих локацій в Академії є Алея Духовності. Уздовж алеї розташовані скульптури дев'яти різних філософів, пророків та релігійних діячів: Ехнатону, Мойсею, Зороастру, Будді, Вардхаману, Лао-цзи, Конфуцію, Піфагору та Мухаммеду. До речі це єдине місце в Києві де є погруддя Зороастру.

Під час візиту Посол Республіки Таджикистан в Україні пан Давлаталі Наврізода спільно з ректором Академії Кирило Муравйовим, віцепрезидентами Академії Катериною Швець, Сергієм Храпатим та Михайло Гончаренком провели церемонію покладання квітів до погруддя пророка Зороастра (Зардушта), засновника зороастризму. У церемонії взяли участь представники Посольства Республіки Таджикистан в Україні, видатні громадські діячі, викладачі та студенти Академії.

Також між керівництвом Академії та представниками Посольства відбулась робоча зустріч на якій учасники обговорили напрямки співробітництва у наукових, академічних та міжкультурних проєктах.

Поділитися посиланням: