Про Академію

Меню

Аналіз ДНК можна буде провести прямо на смартфоні

02 Червня 2016 10:39

Вчені інституту наносистем в Каліфорнії відкрили прилад, за допомогою якого звичайний смартфон може перетворюватися в міні-лабораторію для виконання аналізу ДНК. Новина миттєво облетіла весь світ і стала справжньою сенсацією.
Це пристрій являє собою переносний мікроскоп, який прикріплюється до смарфтонах на операційній системі Windows і користується його камерою для дослідження генетичних відомостей власника. Завдяки такій розробці, тепер заглянути в "людський код" можна за допомогою смартфона.

Мікроскоп влаштований за принципом опромінення зразків дослідження, тобто є флуоресцентним, в результаті опромінення утворюється особлива картинка. Спеціально призначена програма має можливість по передачі отриманого зображення, зробленого гаджетом, на сервер інституту-розробника, де проводяться виміри довжини хвиль окремих молекул ДНК. Далі, дані знову надходить на смартфон у вигляді простої, і зрозумілою для аналізу, картинки.

Клінічні прилади, що використовують у своїй дії принцип флуоресцентної мікроскопії, досить громіздкі і дорогі, тому мобільне рішення, яке створили каліфорнійські вчені значно. Цей винахід може дозволити медикам проводити тестування захворювань і скрутні аналізи на ходу.

Поділитися посиланням: