Про Академію

Меню

Антисоціальна поведінка пов'язана з генами Val66Met, 5-HTTLPR і MAOA-uVNTR

02 Червня 2016 10:40

Генетики Квебека провели дослідження схильності до асоціальної поведінки. Вони з'ясували, що така поведінка викликано спадковими факторами і впливом середовища. Повні дані викладені в International Journal of Neuropsychopharmacology, короткі - на сайті Монреальського університету.

Досліджувався вплив на антисоціальну поведінку генів Val66Met, MAOA-uVNTR, 5-HTTLPR, і навколишнього середовища. Ген Val66Met кодує білок мозку, який відповідальний за стимуляцію нейронів і їх розвиток. MAOA-uVNTR кодує фермент моноаміноксидази, який бере участь в обміні речовин за участю глутамату. Ген 5-HTTLPR регулює роботу транспортера серотоніну.

Для дослідження було відібрано 1337 учнів 17-18 років з Швеції. Вони заповнювали анкети (анонімно) з питаннями про участь їх у правопорушеннях, конфліктах і відносинах всередині сім'ї, сексуальне насильство. У кожного була взята слина для виділення ДНК.

При зіставленні даних опитування і зразків ДНК з'ясувалося, що злочинність в цьому віці пов'язана з поєднанням генетичних факторів з впливом середовища. У кого різновиди досліджуваних генів поєднувалися з конфліктами в сім'ї або сексуальним насильством, виявляли асоціальна поведінка.

Дослідження визначило, як впливають на мозок гени, змінюючи його сприйнятливість до впливу навколишнього середовища (конфліктів в сім'ї і відносин з батьками, сексуального насильства).

Поділитися посиланням: