Про Академію

Меню

Астрофізики анонсували вибух наднової

15 Травня 2016 19:40

Поява нових об'єктів на небосхилі завжди викликає чимало шуму в наукових колах. Знайдена зірка, яка незабаром вибухне як наднова. Такі результати досліджень показали астрофізики на Національному астрономічному нараді, яка пройшла в місті Лландідно, Великобританія - повідомляє Science News. Подібна заява - справжня сенсація!

Розташовується виявлена ​​зірка M31N 2008-12a в галактиці Туманність Андромеди, яка знаходиться поруч з Чумацьким Шляхом. Про те, що це світило існує, було відомо з 2008 року, але тільки завдяки рентгенівському космічному телескопу Swift було виявлено, що через кілька сотень тисяч років станеться вибух даної зірки як наднової.

Зірка M31N 2008-12a має вигляд згорілого залишку аналогічного Сонця світила, такий залишок називають білим карликом. Вона притягує матерію (водень і гелій) від зовнішніх шарів іншої зірки, що знаходиться разом з нею в подвійній системі.
Вчені припускають, що зірка M31N 2008-12a вибухне як наднова тоді, коли її маса досягне 1,4 сонячної. Результатом такого вибуху стане розрив матерії білого карлика, яка розлетиться за кілька секунд. Все це буде супроводжуватися світінням, яке за яскравістю буде перевершувати в мільярди разів світіння сонця.

Поділитися посиланням: