Про Академію

Меню

Астрофізики відкрили нові властивості темної матерії

15 Травня 2016 19:36

Нові характеристики темної матерії відкрила група швейцарських і англійських астрофізиків. Це несподіване відкриття зробило чимало шуму в наукових колах. В ході спостережень учених виявилося, що взаємодія матерії з самою собою значно переоцінено. Результати досліджень видані в журналі Science, скорочена версія представлена ​​на сайті НАСА, з якої може ознайомитися кожен охочий.

Темна матерія складає близько 85% матерії, що відповідає 24% загальної маси Всесвіту. Ще не вигадали спосіб побачити темну матерію, проте астрономи стверджують: саме її вплив рухає галактики, пов'язуючи з нею ефект гравітаційного лінзування.

Висновок астрофізиків базується на дослідженні 72 зіткнень різних скупчень галактик. Спостереження виконувалися в видимому світлі космічними телескопами Hubble, а телескопами Chandra - в рентгенівському. До цього подібні дії темної матерії спостерігалися тільки один раз, коли вивчалося скупчення 1E 0657-558.

Нова робота вчених вмістила багату статистику зіткнень різних скупчень, що спостерігалися під різними кутами в різний час. Астрофізики стверджують, що дослідження прискорить створення нових перспективних теорій, що пояснюють поведінку темної матерії, і дозволить відкинути неактуальні.

Поділитися посиланням: