Про Академію

Меню

Астрофізики виявили найяскравішу нейтронну зірку

15 Травня 2016 19:36

Всесвітня команда астрофізиків виявила найбільш яскраву з помітних нейтронних зірок M82X-2. Досягнення аналізу автори оприлюднили в науковому журналі Nature.
Нейтронна зірка виявилася рентгенівським Пульсаром. Активність її випромінювання в 1000000 разів перевищує сонячну. Світність зірки в 100 разів вище показника (межі Еддінгтона), віщує вченням для подібних джерел. Швидше за все, виявлений об'єкт присутній в подвійному комплексі з партнером-зіркою. В даний час вчені розмірковують про зміну своїх понять про пульсари.

До цього моменту астрофізики припускали, що знайшли чорну діру, проте, останні не вміють сформувати пульсуюче випромінювання з періодом, рівним 1,37 секунди. Випускання променів виникло з галактики Messier 82, ще відомої під назвами Сигара, M82, розташованої на дальності 12 мільйонів світлових років від планети Земля.

Для виявлення джерела його походження в зоряній системі вчені-астрономи використовували дані обсерваторій НАСА NuStar (Nuclear Spectroscopic Telescope Array) і Chandra ( «Чандра»), дослідивши приблизно 25 джерел рентгенівського випромінювання в M82. В наслідок вчені виявили місце розташування найпотужнішою на сьогоднішній день нейтронної зірки M82X-2.

Передбачається, що пульсари є стрімко обертаються нейтронними зірками, лінії магнітного поля яких мають нахил до осі обертання зірки. Подібні зірки - джерела узконаправленного потужного випромінювання, яке через крутіння зірки реєструється зовнішнім дослідником як періодичні імпульси.
Від довготи хвилі випромінювання прийнято розрізняти такі види: радіопульсари, рентгенівські і оптичні пульсари. У разі рентгенівського пульсара радіаційний виникає через падіння матерії зірки-супутника, а радіопульсар випромінює свою енергію.
Переводчик Google для бизнеса –Инструменты переводчикаПереводчик сайтовСлужба "Анализ рынков"

Поділитися посиланням: