Про Академію

Меню

Астрономи обдарували "чорні діри" супероблаками

28 Червня 2016 14:15

Астрономи з Університету Лестера пояснили особливості випромінювання галактичних центрів наявністю навколо надмасивних чорних дір торичних хмар пилу (вони їх називають супероблаками Оорта). На думку дослідників, це результат зіткнення планет і астероїдів, що сформувалися у відносній близькості від дірок.

Стаття вчених з'явиться в журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society, а її препринт можна знайти на сайті arXiv.org.У рамках дослідження вчені покладалися на отримані нещодавно результати про те, що в межах одного парсека від чорної діри в центрі галактики може відбуватися звездообразование - до недавнього часу вважалося неможливим. Виходячи з припущення, що зірки формуються не самі, а разом з планетами, в тому числі і кам'янистими, астрономи провели аналіз "долі" цих небесних тіл (а також їх менших колег - астероїдів).

При данних припущеннях їм вдалося показати, що після формування кам'янисті планети "втікають" від своїх зірок. Опинившись під контролем гравітації і випромінювання чорної діри, вони стикаються між собою зі швидкостями близько 1000 кілометрів в секунду. Отримані уламки також стикаються, і процес продовжується до тих пір, поки не вийде мікроскопічного розміру пил.

У випадку, коли випромінювання дірки не занадто слабке (газопилової диск навколо дірки не фрагментується випромінюванням і зірки з планетами просто не формуються) і не занадто сильне (в цьому випадку дірка просто розганяє пил) навколо дірки утворюється хмара. Нова теорія добре пояснює особливості випромінювання багатьох чорних дір, зареєстровані на практиці - вважається, що пил оточує приблизно 50 відсотків чорних дір.

Хмара Оорта, в честь якого вчені назвали скупчення пилу, являє собою регіон на задвірках Сонячної системи. Хмара являє собою скупчення кам'яно-крижаних брил і є джерелом довгоперіодичних комет.

Поділитися посиланням: