Про Академію

Меню

Астрономи описали орбіту гіпотетичної планети Сонячної системи

29 Квітня 2016 03:10

Космічні механіки з Лабораторії дослідження супутників і планет в університеті Арізони в Сполучених Штатах Америки допустили нові розширення на параметри траєкторія можливої ​​планети (карликової планети) нашої Сонячної системи. Дане дослідження представлено на сайті arXiv.org.

У виконану дослідженні вчені застосували той факт, що періоди орбіт 4 великих транснептунових об'єктів (ТНО) в зразковому співвідношенні цілі числа (тобто знаходяться в орбітальному резонансі з орбітою Нептуна). Ці об'єкти: Sedna (90377), 2004 VN112 2010 GB174, 2012 VP113

Вчені припустили, що на орбітальний резонанс чотирьох перерахованих небесних тіл впливає інший об'єкт. За попередніми розрахунками, навколо Сонця він звертається з періодом 17117 років.

Динаміка небесного тіла і орбітальна геометрія Sedna (90377) 2010 GB174, 2004 VN112, 2012 VP113 дають деякі обмеження на площину руху, орбітальний ексцентриситет і масу нового ТНО, в тому числі його нинішній стан в нашій системі.

Рух ТНО в нашій системі космологи розрахували за допомогою рішень Анрі Пуанкаре III класу (вони з'являються з орбіт завдання пари тіл, але при нерівному нулю орбітальному нахилі безмежно малої частки).

Міжнародний союз астрономів офіційно визнав наявність 5 карликових планет. Одним з них є астероїд Церера, він знаходиться в поясі астероїдів між орбітами Юпітера і Марса, інші (Макемаке, Еріда, Хаумеа і Плутон) - за орбітою Нептуна. Плутон з усіх представлених є найбільшою планетою.

До нинішнього моменту космологи ідентифікували більше сорока претендентів до групи карликових планет. Всього в нашій системі допустимо більше 2000 карликових планет, з них близько двохсот розташовуються в досяжності пояса Койпера (приблизна відстань від 30 до 55 а.о. від Сонця). Всі інші знаходяться за його межами.

У минулому двоє вчених з технологічного інституту Каліфорнії в Пасадені Костянтин Батигін і Майк Браун повідомили про знаходження за межами орбіти Плутона претендента на місце номер 9 в Сонячній системі. Він являє собою небесне тіло розмірами можна порівняти з Нептуном, але в 10 разів важче планети Земля.

Поділитися посиланням: