Про Академію

Меню

Астрономи виявили другу за розміром чорну діру в Чумацькому Шляху

29 Квітня 2016 04:02

Недалеко від середини нашої зоряної системи астрономами, об'єднаними Томогару Ока, виявлена ​​чорна діра вагою в 100 тис. Сонячних мас, яка поступається чорній дірі, що знаходиться в центрі нашої зоряної системи. Ця новина була оприлюднена у виданні Astrophysical Journal Letters.

При з'ясуванні характеристик спектра хмари газу CO-0.40-0.22, що знаходиться в 60 парсеках від центральної частини нашої зоряної системи, науковці застосували в роботі 45-метровий телескоп Нобеямской радиообсерватории. Використовуючи, отриману інформацію, фахівці змогли з'ясувати величину і швидкість окремих ділянок газової хмари.

Науковці змогли дізнатися, що величина зазначеного хмари менше 1.6 парсек, він довгастої форми, і складається з двох частин. На думку науковців, що є якісь сторонні сили, які сприяли формуванню хмари, оскільки самостійно таку освіту виникнути не могло. Сторонньої силою такого роду могла б бути наднова чи чорна діра, але оскільки науковці не знайшли, ні пустот всередині газової хмари, ні проявів розширення, що виникають у разі вибуху зірки, залишилася одна зовнішня сила - чорна діра.

Вчені-астрономи створили модель CO-0.40-0.22 і з'ясували характеристики діри і дізналися, що в середині газового хмари повинен бути об'єкт вагою в 100 тис. Сонячних мас. Більше цієї чорної діри в Чумацькому шляху тільки надмасивних коллапсар в центральній частині нашої зоряної системи вагою бл. 4 мли. Сонць. Нова діра є середньою за масивністю і, імовірно, на думку науковців, виявилася в нашій галактиці через злиття Чумацького шляху з, що знаходиться поруч, карликової зоряної системою.

Відомості про чорні діри середньої ваги сприяє вивченню причин утворення дірок надвеликих мас і розвитку зоряних систем.

Поділитися посиланням: