Про Академію

Меню

Астрономи вперше знайшли на гарячому Нептуні водяна пара.

29 Квітня 2016 04:02

Астрономи чотирьох співпрацюють в науковій сфері країн - США, Чилі, Швейцарії та Англії проаналізували спектральний моніторинг батьківської зірки. Аналіз зміни яскравості зірки транзитивним методом дозволив встановити, що навколо Kepler-18 обертається три планети-супутника. Найбільшу близьку відстань до світила має Kepler-18b, який приблизно у вісім разів більше за масою нашої планети і в два рази перевищує її по діаметру.

Спостереження за іншими двома світилами дозволили встановити, що Kepler-3 розташований в двадцять разів ближче до Kepler-3b, ніж Сонце до нашої планети.

Вчені, раніше обробляли дані про подібні зоряних системах, могли зробити такі висновки лише при спостереженні планет гігантських мас, діаметри їх повинні були бути більше Юпітера або приблизно бути однаковими з нашим гігантом Сонячної системи. Тепер же, вивчивши спектральний аналіз хвиль від головного світила, що пролетів через іоносферу і стратосферу планети, астрономи стверджують, що в нижньому шарі атмосфери планети є водяна пара.

Маса зацікавила фахівців планети HAT-P-11b дорівнює сімнадцяти масам Землі, що більша за масу Нептуна. Причому Земля менше планети приблизно в п'ять разів, якщо вимірювати за величиною радіуса. Спека на поверхні дорівнює приблизно шістсот двадцять градусів за шкалою Цельсія.

Це може змінити уявлення вчених про еволюційний шлях розвитку малих екзопланет і пильніше шукати сліди вологи в їх атмосфері.

Поділитися посиланням: