Про Академію

Меню

Астрономи запідозрили наявність в Альфі Центавра ще однієї суперземлі

29 Квітня 2016 02:53

Вчені, що входять в відомий «МКА» (Міжнародний Колектив Астрономів) вважають, що в системі Альфа Центравра є ще одна суперземля. Для бажаючих більш детально ознайомитися з їх дослідженнями, можна зайти на сайт-першоджерело New Scientist. Приводи для сумнівів виникли ще на стадії пошуку першої планети із загальної системи - Альфа Центравіа B b, оскільки астрономи довго не могли підтвердити факт її існування як такої.

Телескоп Hubble, який в 2013-2014 перебував в космосі, сумарно міг спостерігати близько 40 годин за планетою Альфа Центравіа В. На жаль, точної інформації отримати так і не вдалося, оскільки дані його спостережень сильно суперечили один одному. Сумарно, загальні відомості стосовно цієї зірки не вийшло пов'язати з іншою планетою системи - Альфа Центравіа А.

Єдине що припускають вчені, це наявність поблизу нової суперземлі. Виходить, що вона знаходиться трохи далі від своєї зірки Альфа Центравіа В, ніж суперземля виявлена ​​раніше. Зі спостережень випливає, що цикл обертання навколо зірки - близько 20,5 доби.

На своєму сайті, астрономи з радістю повідомили, що вже розроблена нова спеціальна програма, що дозволяє всього за 26 годин безперервного спостереження за об'єктом (Альфа Центравіа В) підтвердити або спростувати існування довкола неї нової суперземлі. На жаль, сучасні телескопи не мають достатнього дозволу і не підійдуть для цієї мети, а обсерваторії даної галузі зайняті важливішими справами.

Що б вийти з цього становища, планується задіяти орбітральний телескоп, що б спостерігати за найближчій до планети Земля системою. Його вартість на ринку досить вражає, і становить приблизно два мільйони доларів США. Збирати гроші будуть за допомогою чергової краудфандінговой компанії.

Забавно, але зовсім недавно вчені вже «світили» параметри і характеристики першої зірки системи Альфа Центравіа B b. Передбачалося, що вона схожа на гарячий Юпітер, а в підсумку вийшло, що нова суперземля має вагу майже в 3 рази більша за земну.

У загальному і цілому, нова екзопланета є звичайною планету, яка так само обертається навколо зірки сонячного типу. Однак її відстань від планети Земля - ​​4.37 світлових року. Астрономи повідомляють, що незалежно від результатів їх досліджень, можна сміливо заявити, що зародження життя в ній практично неможливо.

Поділитися посиланням: