Про Академію

Меню

Бюрократичні та незаконні маніпуляції МОН України

07 Вересня 2007 16:33

Українське студентство, представники громадських організацій, вищих навчальних закладів б’ють на сполох і ситуацію, що склалася нині навколо Міжрегіональної Академії управління персоналом, розцінюють не інакше як бюрократичні та незаконні маніпуляції Міністерства освіти і науки України. Чи справді нині громадянам України гарантовано право на освіту? Ця норма, гарантована Конституцією України, нині порушується чиновниками різних органів виконавчої влади, передусім Міністерством освіти і науки України вважають учасники прес-конференції, яка відбулася недавно в УНІАН. Серед яких, зокрема, – представники молодіжної громадської організації «Майбутня Україна», студенти Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Приводом для зібрання стала проблема невидачі Міністерством освіти і науки України понад чотирьох тисяч дипломів випускникам найбільшого недержавного ВНЗ країни – Міжрегіональній Академії управління персоналом. Попри рішення Господарського суду м. Києва, який став на бік Академії та у червні цього року зобов’язав чиновників міністерства видати заборговані ще за 2005-2006 р. р. документи про вищу освіту, Міносвіти продовжує ігнорувати закон та студентів закладу. МАУП не єдиний заклад, який стикається із такою кричущою несправедливістю. В результаті злочинної політики міністра освіти і науки Станіслава Ніколаєнка, спрямованої на знищення приватної освіти та переділ освітнього ринку, вітчизняна освіта втратила близько 80 навчальних закладів, а, отже, тисячі юнаків та дівчат (передусім з української глибинки) втратили можливість отримати вищу освіту.

Наталія Лич, президент молодіжної громадської організації «Майбутня Україна».

- В сфері освіти виникли явища, котрі, просто не можуть не шокувати. Виявляється, можна склавши іспити, вступити до ВНЗ, навчатися, складати сесії, акуратно платити за навчання або отримувати стипендію за відмінні

результати, будувати плани на майбутнє і в результаті на другому-третьому курсі опинитись перед зачиненими дверима ВНЗ, котрий за вказівкою відомчого міністерства закрили. Є й інший хід подій. Вуз можна успішно закінчити, але не отримати диплом. Його за розпорядженням, все того ж відомчого міністерства, не видадуть. А якщо й видадуть, то не всім. Відбір проходить за критеріями не відомими нікому, окрім чиновників МОН України. На жаль, жертв таких бюрократичних маніпуляцій стає все більше з кожним роком, а ось можливості зупинити це свавілля, практично немає.

За період 2006-2007 років були закриті вузи в різних регіонах України: підрозділи Харківського національного університету внутрішніх справ в містах Сміла, Полтава, Мелітополь, Київського бізнес-коледжу, підрозділ Східного університету ім. В. Даля в Феодосії тощо.

І ось – Міжрегіональна Академія управління персоналом. Окрім закриття регіональних підрозділів закладу, МОН України ще й відмовляється видавати дипломи його випускникам. Тобто тим студентам, котрі вступили до Академії ще в 2002 році...

Максим Кухар, студент V курсу Інституту права ім. Володимира Великого МАУП

- Міністерство освіти і науки України зневажає не тільки конкретні рішення судових органів, але і порушує Конституцію України, де є стаття 53, яка гарантує кожному право на освіту, право вибору навчального закладу. Ми, студенти МАУП, так само як і всі інші студенти обрали собі свій заклад, який нас повністю задовольняє, сумлінно навчалися, після цього успішно склали іспити державній екзаменаційній комісії (до слова, голови яких затверджує Міносвіти). І тепер Міністерство освіти і науки України заявляє, що у нас був перенабір студентів, і з цієї причини дипломи отримають не всі. В мене запитання до Міносвіти, яке я намагаюся поставити як голова студентської ради вже протягом двох років. Чому ви раніше не сказали, що у нас іде перенабір. Тоді б студенти не вступали і не платили гроші. Але ж чомусь раніше проблем з так званим «перенабором» не було. Всі політики кричать про те, що необхідно дотримуватися букви закону. Тож хочу нагадати, що є Закони України «Про освіту» і «Про вищу освіту», де чітко визначено, що особа, яка пройшла курс навчання, повинна отримати диплом. Тож давайте дотримуватися закону.

Проблема МАУП та інших ВНЗ – це проблема всієї системи вищої освіти. Хто виявиться наступною жертвою бюрократичних маніпуляціях чиновників? Як відстояти своє право на освіту якщо закон не працює, а суди безсилі? Останнє слово повинне бути за громадськістю, громадянами своєї країни. Адже проблема вже стала загальнонаціональною. Учасники конференції закликають громадські організації, вищі навчальні заклади протестувати проти свавілля чиновників міністерства.

Поділитися посиланням: