Про Академію

Меню

ЦЕРН і новосибірський ІЯФ проведуть експеримент зі створення прискорювача нового типу

29 Квітня 2016 04:03

За повідомленням «Інтерфаксу», ЦЕРН, у співпраці з Інститутом ядерної фізики імені Г.І.Будкера, збирається провести експериментальне дослідження зі створення прискорювача частинок нового покоління. Автентичність інформації доводиться тим, що вона надійшла від головного науч. співробітника ІЯФ - Костянтина Лотова.

За твердженням відомого фахівця Костянтина Лотова, за допомогою протонів можна створити плазмову хвилю і розігнати частинки зі швидкістю, в 10 разів перевищує ту, яку демонструють нинішні прискорювачі.

Збільшення прискорення частинок дозволить зменшити в розмірах самі прискорювачі, які доходять зараз до 1 кілометра. Прискорювачі можуть бути скомпрессировать до 10-15 метрів. Це відкриє блискучу перспективу для створення дуже компактного синхротронного випромінювача, який може відкрити нову епоху в розвитку технологій.

Костянтин Лотов також зазначив, що сьогодні існує декілька способів освіти поля в плазмі. Вчений стверджує, що поле ніколи не утворюється самостійним шляхом. Для його освіти необхідний дуже потужний електронний або протонний згусток (пучок) енергії, що утворюється за допомогою особливого лазера. Експериментальні роботи з лазером і електронним пучком ведуться в інститутах Німеччини, Франції та США. В ІЯФ ведуться теоретичні розробки.