Про Академію

Меню

Чорнобильська катастрофа – пересторога людству

28 Квітня 2006 16:49

Все далі віддаляють нас роки від страшних квітневих подій 1986 року. Чорнобиль – біль України, біль усього світу. Важко уявити, як би виглядав світ сьогодні, якби не мужність ліквідаторів аварії, що загасили пожежу на Чорнобильській АЕС. А наслідки були б ще більш вражаючими: нині не було б жодної людини в Європі і половині Азії. Втім і реальні наслідки аварії на ЧАЕС примушують здригнутися наші серця. Радіаційного забруднення після чорнобильської пожежі планета Земля остаточно позбудеться через тисячі років. Чи виживе людство так довго? Чи буде зроблено висновки та вжито заходів аби запобігти черговій техногенній катастрофі? Ось чому важливо пам’ятати, вчитися на помилках, свято берегти і поважати тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи все людство.

Правда про Чорнобиль необхідна як ковток свіжого повітря, потрібна нашим дітям. Якщо прийдешні покоління не знатимуть нічого про Чорнобиль (а сьогодні вже половина молоді майже нічого не знає про Велику Вітчизняну війну), то їм ніколи не зрозуміти цей людській біль. Чорнобильська трагедія забрала життя десятків тисяч людей, завдала шкоди здоров’ю десяткам мільйонів. Її наслідки ще відчують на собі майбутні  покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Жодна статистика не скаже скільки людських доль понівечено Чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів дотліває по різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у вічність…

«Чорнобильська катастрофа – пересторога людству» - під такою назвою в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась студентська Всеукраїнська наукова конференція, в якій взяли участь студенти з різних вищих навчальних закладів України і висловили свій погляд на Чорнобильську трагедію, її наслідки для України та світу, шляхи вирішення екологічних, демографічних, медичних проблем, що виникли внаслідок катастрофи. Відкрили роботу конференції перший віце-президент – ректор МАУП, доктор політичних наук, професор Микола Головатий, віце-президент МАУП з науково-дослідної роботи, доктор біологічних наук, професор Віталій Гайченко, головний вчений секретар – генеральний директор Українсько-китайського науково-методичного інституту міжнародної освіти та проблем управління ім. Конфуція Алла Падун.

«Мені приємно відзначити, що така тематика викликала небувалий інтерес у студентства, - відзначив, зокрема, Микола Головатий. – Це засвідчує, що молоде покоління, яке вчиться у нас в Академії, в інших вищих навчальних закладах, не байдуже до даної проблематики. Чорнобильська трагедія повинна стати уроком для всього людства. Надзвичайно важливо, як розвиватиметься світ після цих подій. Які висновки буде зроблено суспільством для недопущення такої катастрофи в подальшому. Проводячи такі конференції ми займаємось формуванням душі молодої людини. Показово, що молоді люди пробують розібратися, дати собі відповідь на питання: що таке Чорнобильська аварія. Людство повинно постійно пам’ятати про такі події, переосмислювати їх. Адже науково-технічний прогрес неможливо зупинити і суспільство завжди буде  в цьому процесі балансувати на межі знищення природи. Але, якщо людина надмірно втручатиметься в природу, природа буде мститися людині. Не припуститися цих помилок в подальшому – наше завдання».

Із доповідями на актуальну проблематику на конференції виступили, зокрема, студентки Рівненського інституту МАУП Ольга Власюк («Людство на варті охорони життя та здоров’я особистості. Чорнобильська трагедія та сьогодення») та Ганна Дєвочкіна («Чорнобиль – глобальна екологічна катастрофа»), студенти Тернопільського державного економічного університету Микола Івчик та Петро Стойків («Чорнобильська трагедія та шляхи її подолання»), Ольга Габібова та Олександр Дем’яненко («Уроки Чорнобиля як пересторога для нинішніх та прийдешніх поколінь»), студенти МАУП Ольга Максименко («Образ радіації у проективних малюнках постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС») та Тетяна Сабанова («Цього могло не бути»).

По завершенні конференції відбулось підбиття підсумків конкурсу студентських робіт, який було присвячено 20-ій річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Чорнобильська трагедія і сьогодення: екологічний, медичний, соціальний аспект – так можна узагальнити тематику, яку намагались розкрити у своїх дослідженнях молоді науковці. Поважне журі визначило переможців конкурсу, якими стали студентка Деснянського економіко-правового технікуму при МАУП Ірина Гільова (ІІ-ге місце за роботу «Уроки Чорнобильської катастрофи»), студентки Національного університету харчових технологій Галина Качко та Мирослава Касянчик (ІІ-ге місце за роботу «Сучасний стан та перспективи розвитку територій, що зазнали радіонуклідного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи»), студент Волинського інституту права МАУП ім. Липинського (ІІІ-тє місце за роботу «Медико-екологічні наслідки Чорнобильської катастрофи для здоров’я населення Волинської області»), студентки Національного університету харчових технологій Віта Сушко та Ольга Цанько (ІІІ-тє місце за роботу «Радіаційний гормезис при дії малих доз іонізуючих випромінювань»), студентка Інституту права МАУП Катерина Шевченко (ІІІ місце за роботу «Державні програми підтримки громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»). А перше місце посіла студентка Тернопільського державного економічного університету Наталя Волотовська. Лауреат численних молодіжних конкурсів, фестивалів, незмінна учасниця громадсько-культурного життя університету, міста, області, юна художниця, поетеса, співачка здобула ще одну перемогу. Її робота «Людство на варті охорони здоров’я особистості» вразила всіх своєю глибиною розуміння проблеми та викладом матеріалу. «Ця тема мені надзвичайно близька і болюча, як, думаю, кожному з нас. Я вже давно подумувала над тим, щоб якось викласти свої думки з приводу даної проблематики. Ось трапилася нагода і я одразу ж взялася за роботу. Щоправда моя перемога стала певною мірою несподіванкою…», - говорить лауреатка. Переможцям та учасникам конкурсу було вручено дипломи та сертифікати. Всі роботи буде опубліковано у спеціальному студентському збірнику.

Поділитися посиланням: