Про Академію

Меню

День студента: традиції і звичаї МАУПівців

18 Листопада 2015 15:22

З давніх часів студентські традиції вважаються такою ж невід‘ємною частиною навчального процесу, як відвідування лекцій, складання іспитів та заліків, написання рефератів та курсових робіт. Ми вирішили зібрати найцікавіші традиції святкування Дня студента у Міжрегіональній Академії управління персоналом аби з'ясувати, «чим живе» сучасна українська молодь. Отже, ТОП-5 традицій святкування Дня студента у МАУП:

1. Відкриття свята

За гарною традицією відзначення Дня студента починається у конференц-залі Академії, де відкриває свято проректор з наукової та виховної роботи МАУП Микола Головатий. Тож і цьогоріч Микола Федорович виступив перед студентами Академії та надихнув молоде покоління на нові здобутки та гарне навчання: 

«Ми розпочинаємо святкування Міжнародного дня студента Фестивалем народів світу. І маємо на це усі підстави, адже в Академії сьогодні навчаються студенти більше ніж з 30 країн світу. Саме ви, студенти, показуєте, що культура кожної країна гідна поваги, наслідування традицій і їх шанування. Саме мультикультуралізм може  втримати мир, злагоду і взаємну повагу у світі! Від усього серця вітаю з Міжнародним днем студента!»

2. Фестиваль народів в Академії

Другою і однією з найулюбленіших традицій святкування у МАУП є проведення Фестивалю народів, на якому студенти Академії з різних країн презентують культуру свого народу. На святі іноземні студенти демонструють національні інструменти, народні костюми, книжки та путівники про рідну країну, частують усіх національними стравами. Натомість українські студенти також розповідають іноземним колегам про традиції і звичаї свого народу. Цьогоріч Україна відзначилася особливою гостинністю. Студенти пригощали усіх більш ніж 40 стравами української кухні. Охочі могли скуштувати вареники з різними начинками, борщ, пампушки, кров’янку, млинці, сало з часником,  деруни, пироги, сирники, тістечка, крученики, голубці, вінегрет, канапки, рогалики та багато іншого.

3. Вручення грамот найкращим студентам

За МАУПівським звичаєм по завершенню презентаційної частини Фестивалю народів усі вирушають до кіноконцертного залу «Україна», де проходить урочиста частина святкування Дня студента. Кращих студентів нагороджують грамотами за активну участь у громадському, культурному та спортивному житті Академії. Тож аби не відходити від звичаїв 17 листопада студентів-активістів нагороджував грамотами ректор МАУП Анатолій Подоляка. Анатолій Миколайович привітав присутніх зі святом і побажав  усім студентам міцного здоров’я, творчої наснаги, наукових здобутків та нових звершень на освітній ниві.

4. Святковий концерт і таланти Академії

Після слів привітання  і вручення грамот вже не перший рік студенти влаштовують феєричний концерт. Цього року МАУПівці дивували  театралізованими сценками та мініатюрами, виконанням відомих пісень, віршами й танцями. Концерт до Дня студента щороку залишає незабутні  відчуття у кожного присутнього.

5. Створення студентських газет до свята

Атмосферу свята ще кілька днів створюють стінгазети, які студенти малюють напередодні святкування у кожному з інститутів Академії. Поздоровлення, жарти, байки та цікавинки зі студентського життя – саме це вони відтворюють у настінних шедеврах.

«Думаю, що нам потрібно створювати все більше традицій, які з часом стануть гідною історією нашого вишу. Наприклад, було б цікаво робити щорічне загальноакадемічне селфі, аби спостерігати рік у рік як змінюється не тільки зовнішність наших студентів, але й їхні вподобання» – зазначив голова Студентської ради МАУП Дмитро Зубрицький.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: