Про Академію

Меню

Дискусійний клуб МАУП відвідав депутат Ярослав Джоджик

05 Травня 2010 09:38

Днями в Україні відбуваються динамічні суперечливі події, тож нещодавня дискусія, взяти участь у якій прийшов народний депутат від блоку «Наша Україна – Народна самооборона» Ярослав Джоджик, стосувалася саме цих подій. Розпочинаючи розмову, заступник голови Української народної партії, підкреслив, що головна мета сьогодні – позитивний розвиток держави, і всі політичні сили повинні працювати на цю мету.

«Сьогоднішня влада критикувала своїх попередників за дефіцит бюджету, за ручне управління бюджетом тощо. Однак зараз ми спостерігаємо, що поданий у понеділок бюджет був у вівторок прийнятий навіть без обговорення. На думку експертів, такого дефіциту бюджету (170 млрд. грн.) Україна не мала. Вся дохідна частина бюджету становить 260 млрд. грн., і відсутні реальні чинники поповнення бюджету» - говорить Ярослав Джоджик. Навіть економісту-початківцю відомо, якщо підприємство працює збитково, воно рано чи пізно стане банкрутом. Сьогодні ж, на думку Ярослава Івановича, влада не робить жодних кроків для збалансування бюджету, а поки держава не збалансує свої доходи і видатки, розвитку економіки не буде. «Уряд Януковича продовжує ризиковану економічну політику попереднього уряду» - сказав народний депутат. На думку гостя, саме зараз найбільш слушний час для впровадження реформ, болючих, непопулярних, але необхідних для розвитку економіки та становлення країни, оскільки потім перед черговими виборами на реформи ніхто не зважиться.

На думку депутата, аби вийти з кризи потрібно робити непопулярні кроки, а це може собі дозволити лише стабільна влада. «Сьогодні спостерігається відхід від національних інтересів і в цій ситуації важлива позиція молоді» - підкреслив гість. Тема ратифікації міжнародного договору щодо продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України була однієї з головних під час розмови. Гість проаналізував економічну складову того, що сталося, і підкреслив, пояснивши це в цифрах, що з економічної точки зору угода не настільки вигідна, як можна собі уявити на перший погляд. Тобто, на думку народного депутата «патріотичні сили у цій ситуації програли бій, але не програли битву».

Серед запитань, які поставили учасники дискусії гостеві, було і питання можливих шляхів позбавлення від енергетичної залежності України. Щодо цієї проблеми Ярослав Іванович наголосив на необхідності і можливості в короткий термін перейти на енергозберігаючі технології, а також пошкодував, що держава не розробляє власні газові родовища на чорноморському шельфі.

Наприкінці зустрічі народний депутат звернув увагу молоді на необхідність «впливати на владу, аби вона не звертала з європейського вектору розвитку нашої держави».

На згадку про Академію ректор Валерій Захожай вручив гостеві книги видавництва МАУП.

Поділитися посиланням: