Про Академію

Меню

Дискусійний клуб МАУП відвідав народний депутат України Володимир Каплієнко

14 Грудня 2011 14:07

Днями у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулося чергове засідання студентського Дискусійного клубу, в рамках якого молодь спілкується з відомими людьми зі сфери політики, бізнесу, культури. Вже вдруге гостем Академії став народний депутат України, член партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" Володимир Каплієнко. Як заступник голови депутатської групи "Реформи заради майбутнього" у Верховній Раді України та член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Володимирович добре знається на процесах, які сьогодні відбуваються у державі і мають покращити життя громадян, а зокрема і студентської молоді.

Саме щодо проблем реалізації прав та свобод молоді України йшлося у розмові зі студентським активом МАУП. Як відомо, торувати собі шлях у доросле життя молодшому поколінню стає все важче, і не лише в нашій країні. Молодь усього світу прагне перспектив і можливості самореалізації. Однак, за словами народного депутата, понад 20% європейської молоді, і українська молодь – не виняток, як молоді фахівці не можуть знайти роботу після отримання освіти. А від цього залежить успішність і щастя людини, зокрема, можливість створити родину, придбати житло тощо.

На цьому етапі надзвичайно важливою є підтримка держави, яка, на жаль, залишається мізерною. Гість розповів, що сьогодні існує дев’ятнадцять державних програм, спрямованих на підтримку молоді і дітей, зокрема, це гранти Президента України молодим діячам мистецтв для створення і реалізації творчих проектів. Особливо Володимир Каплієнко наголосив на необхідності забезпечення випускників першим робочим місцем, і надання з цією метою дотацій роботодавцям. Така практика існує, але цього замало. Так само, як існують програми забезпечення молодих родин житлом, однак у більшості випадків, молодим людям самостійно доводиться вирішувати всі ці питання, реалізуючи свій внутрішній потенціал, активізуючи підприємницьку діяльність тощо.

Розмірковуючи над можливими шляхами вирішення цієї проблеми, Володимир Каплієнко пригадав радянські часи, коли існувало державне замовлення на молоді кадри, і випускники вузів могли реалізувати себе в державному економічному просторі. Нині ж ринкові умови не дозволяють роботодавцеві взяти на роботу фахівця без досвіду, ризикуючи власними прибутками. „Доки не буде змінена система соціально-економічних відносин, доки не відбудеться реконструкції державного економічного простору і не з’явиться державний власник, який створює і експлуатує власні державні підприємства з наданням робочих місць – ситуація в державі не зміниться” – підсумував Володимир Каплієнко.

Поділитися посиланням: