Про Академію

Меню

«Для мене «Дніпро-1» – це не підрозділ, а родина!» – Юрій Береза

21 Квітня 2016 10:21

Днями до Міжрегіональної Академії управління персоналом, на зустріч зі студентами, завітав народний депутат України Юрій Береза. Взяти участь у дискусійному клубі прийшли  ректор МАУП Микола Курко, керівник апарату Анатолій Подоляка, директор Інституту права імені князя Володимира Великого Віктор Литвиненко, директор Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса Микола Головко, викладачі та студенти Академії.

Юрій Береза – український військовик, командир полку спеціального призначення «Дніпро-1» Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Дніпропетровській області, сформованого з добровольців; також очолює Полк i Штаб національного захисту Дніпропетровської області, народний депутат України 8-го скликання з 2014.

На зустрічі народний депутат розповів присутнім про свій військовий досвід та політичну ситуацію в Україні. Юрій Береза розпочав свою доповідь із розповіді про те, які були перші організаційні кроки на шляху утворення добровольчого полку спеціального призначення та з якими проблемами зіштовхнувся при утворення угрупування. Військовик зауважив, що найскладнішим у формуванні  полку «Дніпро-1» було діяти в межах законодавчої бази, підкресливши, що для захисту держави  на той час, говорити про законність було недоречно:

«Якщо ми хочемо бути рабами – ми будемо ними. Якщо ми хочемо бути вільними – ми будемо вільними».

Командир розказав студентам і про те, як вирішував питання щодо військового озброєння свого полку. Цікавою для присутніх стала розповідь про перший бойовий досвід Берези, відзначивши, що для нього це було звільнення селища Піски. Болючим питанням стало для обговорення втрат на передовій. Юрій Береза розповів, що в Іловайську він втратив 17 побратимів, котрі були найкращими в його угрупуванні. Саме «Іловайський котел» став найтрагічнішою сторінкою новітньої історії українського народу за кількістю втрачених життів. Військовик запропонував присутнім переглянути кінострічку  «Іловайськ. Лицарі неба», котра присвячена усім загиблим героям у Іловайську та, передусім, першим добровольцям «Дніпро-1».

«Для мене «Дніпро-1» - це не підрозділ, а родина!» зауважив Береза.

Чимало питань поставили народному депутату присутні студенти, працівники та викладачі Академії. Так серед найбільш вагомих були: питання щодо роботи служби зовнішньої розвідки України в зоні АТО, щодо найкращих сил на передовій та питання вживання алкоголю бійцями.

Наприкінці зустрічі Юрій Береза звернувся до студентства:

«Сьогодні тут присутні майбутні політологи, економісти, дипломати. Від вас, шановні студенти, і від вашої успішності залежить майбутнє України. Адже ви наше майбутнє!».

Ректор МАУП Микола Курко подякував за цікаву розмову та подарував гостеві на згадку про зустріч зі студентством книги видавництва МАУП.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: