Дні Шевченка в Академії

13 Березня 2014 16:53

З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка в Міжрегіональній Академії управління персоналом пройшли святкові заходи.

11 березня в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого відбулася літературна світлиця «Голос душі українського народу». У заході взяли участь студенти Економіко-правового технікуму при МАУП та студенти і випускники філософського факультету Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Цього дня Тараса Шевченка згадували не лише як видатного українського поета, але й як талановитого художника, красномовного оратора, віртуоза інтимного співу і просту людину. Усім присутнім студенти представили історії автопортретів видатного Кобзаря. На картинах можна було побачити зміни  зовнішності поета від молодого красеня із життєдайною енергією в душі до виснаженого життям чоловіка із сумними  сірими очима. Студенти із захопленням читали вірші та уривки з поем  Т. Шевченка, серед яких були: «І мертвим і живим», «Думка»,  «Сон», «Наймичка», «Лілея», «Тече вода з-під Явора» та інші. Родзинкою заходу стала презентація літературної виставки «Якби зустрілися ми знов» старшим бібліотекарем Людмилою Рог, на якій були представлені музи Т. Шевченка. Оксана Коваленко,  Марія Максимович, Марко Вовчок,  Варвара Репніна, Ганна Закревська – усі вони надихали поета на написання поетичних і художніх творів. Також присутнім проілюстрували книгу Ю. Ковтуна «Кохані жінки Шевченка». Наприкінці заходу для студентів було проведено «Вікторину Шевченкознавців», в якій студенти показали свої знання про життя і долю Тараса.

12 березня студентів та викладачів Академії було запрошено на перегляд фільму «Тарас» від українського режисера, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Державної премії Україні ім. Т.Г.Шевченка Валентина Сперкача. Перед початком фільму режисер стрічки виступив перед глядачами і розповів про особливості та тонкощі створення документально фільму. Картина «Тарас», створена  1989 року, ілюструє життя видатного поета, його долю і роздуми про майбутнє України. Завдяки професійній роботі операторів В.Вернигора та В.Єфіменка глядачі змогли побачити у фільмі заповітні мрії Тараса – білу хатину і ту саму тополю, про які поет так багато писав у своїх творах. Особливого настрою стрічці надавала музика, яку написав композитор Є. Станкович. У фільмі словами Шевченка говорять два видатні митці кіномистецтва: прозові роздуми озвучує Богдан Ступка, а поезію – Сергій Бондарчук. На закінчення свого виступу Валентин Сперкач зазначив:  «Дорогі студенти! Ви – майбутнє України. Дослухайтесь до Тарасового слова, візьміть його на душу і на серце. Несіть його і живіть з ним, саме тоді ви будете непереможною і сильною нацією!».

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: