Про Академію

Меню

До Академії завітав заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович

17 Березня 2016 13:07

Сьогодні, 17 березня, до Дискусійного клубу МАУП завітав заступник голови Вищого адміністративного суду України Михайло Смокович.

Михайло Смокович – заступник голови Вищого адміністративного суду України, доктор юридичних наук, доцент. Закінчив Харківську юридичну академію. Свою публічну діяльність розпочав за обраним фахом старшим слідчим, слідчим з особливо важливих справ прокуратури м. Луцька. Згодом Михайло Іванович обійняв посади старшого прокурора відділу прокуратури Волинської області та старшого помічника прокурора м. Луцька. У грудні 2003 р. обійняв посаду судді Вищого адміністративного суду України, на яку він прийшов після двох років роботи суддею Апеляційного суду Волинської області.

На початку свого виступу Михайло Іванович розповів студентам Академії та Економіко-правового технікуму при МАУП про роботу слідчого, поділившись спогадами та досвідом:

«Найцікавішою роботою є робота слідчим. Хоча слідчий є й найнижчою ланкою у судовій ієрархії, однак  від його професіоналізму залежить чимало факторів. Якщо докази слідчим зібрані кваліфіковано, то жоден адвокат не зможе їх спростувати».

Далі Михайло Смокович ознайомив студентів із історією, структурою та основними напрямами роботи Вищого адміністративного суду України. За словами доповідача основне завдання адміністративного судочинства полягає у захисті прав та законних інтересів особи в публічно-правових спорах від порушень з боку органів влади, органів місцевого самоврядування, їх службових чи посадових осіб. Заступник голови навів статистичні дані щодо кількості судів у Вищому адміністративному суді. Так, на момент створення у 2005 році  у структурі організації працювали  18 суддів, на котрих припадав розгляд 30 тисяч справ. Сьогодні до складу суду входить 79 суддів й існує 18 вакантних посад. Також Смокович відзначив, що 69%  адміністративних справ отримують схвальне рішення на користь громадян та фізичних осіб в Україні:

«Порівняно з Німеччиною, де на 10 справ схвальне рішення на користь громадян є 1, то в Україні на 10 справ схвальне рішення отримують 7».

Наприкінці зустрічі Михайло Смокович вніс пропозиції щодо проведення лекцій в Академії за темами регулювання митних та виборчих спорів, верховенства права, судових реформ та інші. Заступник голови Вищого адміністративного суду відзначив, що якщо теорія не застосовується на практиці, то вона є мертвою, а відтак лекції для студентів мають проводити не тільки теоретики, але й практики.

Виконуючий обов’язки ректора МАУП Микола Курко подякував за цікаву розмову та подарував гостеві на згадку про зустріч зі студентством книги видавництва МАУП.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: