ДО МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МАТЕРІ

18 Травня 2009 12:45

Моліться, люди на слова пророчі
Та славте Матір на своїй землі!!!

14 травня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі відбулось Свято Матері, яке провели старший бібліотекар Н. І.Прокопенко, бібліотекар Л. В. Рог, головний фахівець із виховної роботи І.С.Андрійко та куратори груп: Л. І.Желтова, О.Я. Семен, О. В. Попова зі студентами першого, другого та третього курсів економіко-правового технікуму Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Мета проведення свята – поглибити знання про історію виникнення свята, підтримати традиції бережливого відношення до жінок, зміцнити сімейні традиції, особливо вшанувати найважливішу людину в нашому житті - Матір.

День матері – міжнародне свято на честь матерів. Святкування Дня матері бере початок із глибини віків, але тільки у 1914 році штат Вірджинія(США) перший визнав День Матері як офіційне свято, завдяки Анні Джарвіс. Хоча за суттю це свято вічності: із покоління в покоління для кожного мама – найрідніша і найголовніша людина.

Слідом за США другу неділю травня оголосили святом 23 країни, а ще більше 30 країн відзначають це свято в інші дні.
У цей
день висловлюють щиру вдячність і шану своїм матерям. Дорослі дарують серйозні подарунки, діти - квіти та листівки. Крім власних мам діти вшановують і вітають бабусь,а також усіх жінок, які їх теж виховували і піклувались віддаючи свою любов.

День Матері також святкують у другу неділю травня

такі країни : Мальта, Данія, Фінляндія, Німеччина, Італія, Турція, Австралія, Японія, Бельгія, Україна, Естонія.

Безумовно, День матері - один із найзворушливих свят, тому що кожен із нас із дитинства й до останніх днів несе у своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити недивлячись ні на що. Щастя та краса материнства в усі віки оспівувались кращими художниками та поетами. І невипадково - від того, наскільки пошанована у державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити рівень культури та добробуту суспільства. Щасливі діти ростуть у дружній сім’ї під наглядом матері.

У ході свята було проведено знайомство з книжковим надбанням бібліотеки про жінку-матір та конкурс декламування поезій про маму серед студентів. У номінації «Власна поезія» виступили Сураїлова Емілія та Уделіс Роксолана. Серед декламаторів перше місце журі надало Оксані Солонько та Маріанні Воробець, друге місце – Яні Ляховській та Олександру Сидоренку, третє місце – Івану Серединському та Катерині Синильник. Також організатори та учасники свята щирими оплесками подякували Тетяні Соловей за декламування поезії Б.Олійника «Пісня про матір».

У цей день ми всі від усієї душі вітаємо дорогих мам зі святом. Хай світлом і добром відлунюються в душах дітей ваші безкінечні турботи, терпіння, любов і відданність.

Мама - перше слово, вимовлене маленькою людиною, та звуки цього слова ми бережливо несемо в серці через усе життя. Слово мама- символ батьківського дому, символ усього найріднішого, ніжного. Мама - невичерпне джерело добра, любові та терпіння. Тож хай для вас, наші милі мами, звучать добрі, ніжні, теплі слова й не тільки в цей день, а протягом усього життя. Нехай обминають вас турботи та хвороби, хай ніколи не вичерпуються у ваших серцях ті живодайні сили, що наповнюють нас добром, теплом і любов’ю! Живіть довго, будьте здорові та спокійні за своїх дітей! Хай буде світлий і радісний кожен ваш день!

Поділитися посиланням: