Про Академію

Меню

Екскременти астронавтів навчилися перетворювати в метанове паливо

29 Квітня 2016 04:02

Вчені Сполучених Штатів Америки займаються дослідженням технології, яка дозволить перетворювати відходи від життя астронавтів в метанове паливо, служити воно буде для космічного транспорту. Дана інформація опублікована у виданні Advances in Space Research і на конференції освітньої установи Флоридського університету.

За стандартною схемою НАСА при роботі на космічному кораблі, астронавти просто роблять збір екскрементів організму в спеціальні ємності, а коли астронавти повертаються додому, відбувається згорання контейнерів з відходами при входженні шаттла в атмосферу. Проте в майбутньому при довгострокових перельотах (нас чекає нелегке завдання споруда бази на Місяці), рішення задачі треба шукати по-іншому, також є проблема з засмічення цими ємностями поверхні нашого супутника.

НАСА попросила допомоги у доктора наук Пратапом Пулламманаппаллілу (Pratap Pullammanappallil), надавши йому ємності з штучними життєвими відходами. Пулламманаппалліл зробив певну кількість лабораторних експериментів, продіагностувати швидкість виготовлення і обсяги метану, який вийшов від залишків життєдіяльності. Виявилося, за сем днів в системі виробляється 290 кубічних дециметрів метану на космонавта в день.

Пристрій для безповітряного зброджування (біореактор) ліквідує хвороботворні бактерії і виготовляє біогаз - суміш метану і вуглекислого газу. Також, реактор біопалива Пулламманаппалліла знищує органічні сполуки шляхом розкладання і при цьому має можливість отримати від відходів понад 750 літрів технічної рідини. Згодом воду є можливість розділити на водень і кисень за допомогою електролізу і провести екстрене накопичення повітря для астронавтів. І в завершенні вуглекислий газ, який астронавти видихаю і водень, космонавти зможуть перетворити в метан і воду, сказав Пулламманаппалліл.

Поділитися посиланням: