Про Академію

Меню

Гейдар Алієв: світлої пам'яті Великої Людини

15 Березня 2013 15:21

Історія людства, перш за все, пов'язана з людьми, пов'язана з тими особистостями, які в історії конкретного народу, країни, етносу, та й, взагалі-то, всього людства займають конкретне місце. Гейдар Алієв - це людина, яка не тільки є азербайджанцем, представником цього цікавого, красивого, працьовитого народу, але і людина, що належить до Європи, і всьому світу.

Після урочистого покладання квітів бюсту Гейдара Алієва - загальнонаціонального лідера азербайджанського народу, - встановленого перед Інститутом імені Г.А. Алієва Міжрегіональної Академії управління персоналом, свою роботу розпочав науковий форум.

14 березня в конференц-залі Міжнародного бібліотечно-інформаційного центру імені Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом (МАУП), прикрашеному державними прапорами Азербайджану і України, портретом Загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, відбулася Міжнародна науково-практична конференція "Гейдар Алієв: національна освіта і національне виховання (до 90-річчя з дня народження) ", присвяченій цій великій людині. Організаторами виступили Міжрегіональна Академія управління персоналом, Посольство Азербайджанської Республіки в Україні, Українсько-Азербайджанський інститут соціальних наук і самоврядування Гейдара Алієва та Союз Азербайджанської Молоді в Україні.

«Сучасний Азербайджан був би неможливий без Гейдара Алієва», - сказав у своєму вступному слові модератор конференції проректор з наукової роботи МАУП, доктор політичних наук професор Головатий Микола Федорович.

 

Нинішній рік знаменний, тому що в ньому зійшлися ювілеї відразу декількох найважливіших подій в історії Азербайджану. 10 травня Республіка буде святкувати 90-річчя з дня народження свого сина і вождя – Гейдара Алієва, який 20 років тому, в жовтні 1993 року був обраний Президентом Азербайджанської Республіки. Гейдар Алієв врятував країну від громадянської війни, стабілізував міжнародне становище держави, заклав основи її добротного іміджу, прогресу і процвітання. Його послідовником став рідний син. 10 років тому, в 2003 році, новим президентом Азербайджану був обраний Ільгам Алієв, який з наростаючим успіхом продовжує соціальні, економічні та політичні перетворення, закладені загальнонаціональним лідером Азербайджану Гейдаром Алієвим.

 

Міф Гейдара Алієва про відродження Великого Шовкового шляху, в реальному житті, став основою стратегії успішного будівництва нової країни в нових геополітичних і геоекономічних умовах планетарного масштабу. Він уособлював собою епоху – і стилем керівництва, і способом мислення. Успішному економічному розвитку Азербайджану останні 10-15 років сприяла прагматична політика президента Гейдара Алієва – політика добросусідства та співробітництва.

Виступив Надзвичайний і Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні пан Ейнулла Мадатлі зі своїх спогадів зазначив, що великий лідер завжди дбав про молодь, в тому числі студентську, направляючи найздібніших на навчання в престижні вузи за межі Азербайджану. Зокрема, Договором про дружбу і співробітництво між Україною та Азербайджанською республікою, ратифікованим і введеним в дію 25 січня 1995 року, визначено пріоритетні та перспективні напрямки в галузі освіти і науки. Адже «без гуманітарного співробітництва, природно, наші відносини ніколи не будуть повноцінними», - переконаний пан Ейнулла Мадатлі.

   

«Азербайджан – прекрасно розквітнув за останнє 20-річчя, чим зобов'язаний Президентам Азербайджанської Республіки – батькові й синові, Гейдару і Ільгаму Алієвим», - говорить професор Шилов.

Про видатну людину, істинного патріота, сина азербайджанського народу, який став не тільки героєм свого народу, але й лідером, на якого рівняються інші, багато теплих слів і спогадів прозвучало з вуст учасників конференції. І про Гейдара Алієва, і про азербайджанську державність, і про економіку країни, що стрімко розвивається, також говорили ректор МАУП, професор Анатолій Подоляка, директор Інституту імені Г.А.Аліева, професор Іван Бідзюра, радник посольства Назім Алієв, професор Київського національного університету авіації Аріф Гулієв, завідувач кафедри українознавства МАУП, професор Юрій Шилов, голова САМУ, кандидат політичних наук Анар Таїров, отець Діонісій, завідувач кафедри теології і православ'я МАУП, доктор богослов‘я та інші.

Олену Іваненко, кращу студентку Інституту соціальних наук і самоврядування імені Г.А. Алієва нагородили сертифікатом посольства Азербайджану в Україні та надали їй іменну стипендію від голови азербайджанського дипломатичного представництва в Україні.

За підсумками міжнародної конференції буде прийнято резолюцію.

 

Юлія Цесаренко