Про Академію

Меню

Хіна мацурі в Українсько-Південно-Африканському Інституті політичного лідерства та лінгвістики ім. Н.Мандели МАУП

09 Березня 2005 15:58

Квітуча гілочка персика є символом незвичного свята Японії на початку березня — Дня дівчаток. Його ще називають фестиваль ляльок, або Хіна мацурі. Маленька лялька називається “хіна”, а сама урочистість — “мацурі”. Цього дня дівчатка з мамами у святкових кімоно ходять у гості, вручають та отримують подарунки, милуються виставленими перед будинками ляльками. Їх передають у спадок від мами доні, але ними ніколи не бавляться.

Про історію свята та сучасні традиції підготували розповіді слухачі курсів японської мови і викладач Б.Г.Карповський у Центрі вивчення мов та перекладу Українсько-Південно-Африканського Інституту політичного лідерства та лінгвістики ім. Н.Мандели МАУП. Сюрпризом для студентів стало частування солодощами, привезеними з Японії пані Куріхара Норіко, яка вивчає у Києві історію українського козацтва.

Святкові ляльки представляють японський спосіб життя. На середній сходинці у родині можуть поставити і придворних дам з кошиками, нижче — міністрів з сувоями паперів та документів, музик з барабанами і флейтами та воїнів з луками і стрілами. Всі вони у старовинному одязі епохи Хєйан. А поруч — деревця, карети. Навіть скриньки та комоди з люстерками. Все таке маленьке і так ретельно і якісно зроблене, що хочеться смикнути за маленький замочок і відкрити шухляду. До речі, вона відчиняється! Напевно, щоб весь імператорський почт не сумував, для них унизу поставили візок та паланкін, а везуть їх чорні бички! Навіть є малесенькі чашки та горщики для чайної церемонії. Адже, за повір’ям, увечері, коли вся родина лягає спати, іграшки потайки своїми порцеляновими рученятами пригощаються запашним напоєм. Щоб розважитися, у імператорського двору обмаль часу — лише тиждень. Бо саме 3 березня ляльки та прикраси обережно спаковують у коробки і ховають до наступного року. Зробити це обов’язково треба встигнути до заходу сонця, щоб дівчинка вчасно вийшла заміж.

Поділитися посиланням: