Про Академію

Меню

Інституті міжнародних відносин та лінгвістики чекає на вас!

28 Лютого 2011 12:03

Сучасний світ швидко реагує на зміни та інновації,  особливо на освітянських теренах. Так само і  Міжрегіональна Академія управління персоналом може з впевненістю сказати, що рухається в  ногу з сучасністю, відкриваючи нові горизонти та можливості для усіх тих, хто бажає бути на хвилі 21 століття.

Одним з найпопулярніших інститутів в Міжрегіональній Академії управління персоналом є Інститут міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса, що працює під керівництвом доктора педагогічних наук, професора МКА Надії Миколаївни Чернухи. В цьому Інституті навчаються не тільки українські студенти, але і багато молодих людей з інших країн, що позитивно впливає на рейтинг ВНЗ та нашої держави на міжнародній арені.

Надія Миколаївна поділилась своїми думками про Інститут міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса, навчання студентів та їхні перспективи у  майбутньому.   

Скажіть, будь ласка, які найпопулярніші спеціальності в Інституті міжнародних відносин та лінгвістики?

На моє глибоке переконання, в Інституті міжнародних відносин та лінгвістики імені Аверроеса всі. без винятку, спеціальності є популярними, як в Україні, так і за її межами. Але все ж я б хотіла відмітити такі спеціальності як «Країнознавство», зокрема, спеціалізації «Міжнародні відносини (Країн Європи)» та «Міжнародні відносини і дипломатія (Країни Європейського Союзу». Однією з найпопулярніших спеціальностей, яку обирає молодь є «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», а саме такі спеціалізації: «Управління міжнародним бізнесом» та «Управління  зовнішньо-економічною діяльністю».

Як Ви вважаєте, чому саме їх обирає сучасне покоління?

Молодь завжди прагне нового, такого, що безпосередньо спрямоване у майбутнє. Тому як українські студенти, так і іноземці обирають популярні спеціальності. Молоді люди із задоволенням навчаються  у нашому Інституті, де створені всі умови, щоб підготувати їх до успішної соціалізації та побудови своєї майбутньої професійної кар’єри. Студенти  почувають себе самодостатньо та впевнено під час навчально-виховного процесу

Чи всі студенти вашого Інституту успішно працевлаштовуються після закінчення навчання?

Ринок праці в Україні є перенасиченим фахівцями дуже багатьох професій, в тому числі і тих, яким навчають у нас. Але студенти, які відносяться до навчання сумлінно, які дбають про свою кар’єру вже з першого курсу, які працюють над собою та своїм особистісним  розвитком, намагаючись під час практики на старших курсах знайти себе  в кар’єрній системі, саме такі студенти є більш успішними. З перших років навчання вони поступово стають високопрофесійними спеціалістами, які після закінчення вузу, без сумніву, зарекомендують себе з хорошої сторони і перед роботодавцем. Тож власне майбутнє в руках кожного.      

В Інституті міжнародних відносин та лінгвістики навчається багато студентів з інших країн. Що їм дає у майбутньому  це навчання?

В нашому Інституті навчається близько 300 студентів на факультеті стаціонарної форми навчання  та понад 50 студентів на факультеті заочної форми. Це молоді люди з країн близького зарубіжжя, країн Європи, Азії та інших континентів. Про Україну і про український освітній простір сьогодні знають скрізь.  Студенти-іноземці їдуть до нас і з великим бажанням навчаються в Академії. Приваблює їх це навчання тим, що українська освіта постійно розвивається, прагне відповідати кращим європейським та міжнародним стандартам. Зокрема, Міжрегіональна Академія управління персоналом дбає про те, щоб навчання було організоване на високому рівні, в площині інтерактивної взаємодії зі студентами, у формі дискусій, постійного обміну думками та досвідом. 

Тому я переконана, що іноземних студентів приваблює навчання у нашому вузі,  перш за все, високою якістю освіти. Після закінчення хтось залишається в Україні, хтось їде додому і там вже працює за спеціальністю. Деякі студенти продовжують навчання в інших країнах.

Чи визнається диплом МАУП в інших країнах?

У більшості країн – так! Оскільки всі випускники МАУП отримують диплом державного та міжнародного зразка. В дипломі, оформленому відповідно до міжнародних вимог, зазначено, що за домовленістю між цілим рядом країн, він визнається сьогодні на ринку праці.

А який професорсько-викладацький склад вашого Інституту? 

Наш  Інститут характеризується потужним професорсько-викладацьким складом. В стінах Академії працюють люди знані і відомі в галузі  міжнародних відносин: доктори наук та професори, зокрема, Іван Іванович Дахно, Олександр Миколайович Гончаренко, Лілія Борисівна Шостак ті інші. Це люди, які відомі сьогодні не тільки в науковому та освітянському просторі України, а й далеко за її межами. Вони написали цілий ряд цікавих,  актуальних та популярних наукових праць, статей, монографій. Наші викладачі -  високопрофесійні педагоги, які забезпечують високу якість в наданні освітніх послуг. Саме  вони працюють на рейтинг МАУП та нашого Інституту міжнародних відносин та лінгвістики. Вони є нашою гордістю.

Чи сприяє Інститут творчому розвитку студентства?

Надзвичайно цікава та активна виховна робота проводиться в нашому Інституті постійно. Наш головний фахівець з виховної роботи Марія Сергіївна Чурекова, яка працює в нас вже декілька років, і є випускницею університету  Аверроеса, сама по собі надзвичайно креативна і по-сучасному творча особистість. У нас активно працює студентська Рада, самоврядування. Ми приділяємо цьому  велику увагу, беремо участь в усіх  виховних заходах, які проводяться в Академії. Наші студенти часто виборюють перші місця в різних змаганнях, зокрема, в  останньому академічному конкурсі «Танці з викладачами», саме наша пара отримала Гран-прі, а це найвище визнання на такому заході. Крім того, ми дбаємо, щоб постійно проводилися лекції, бесіди, але обов’язково в формі інтерактивної взаємодії. Ми залучаємо до участі у навчальному процесі цікавих людей, які мислять по сучасному в дусі вимог 21 століття.

Чи беруть участь студенти в науковій роботі Академії?

Науково-дослідницька робота – це один із основних  пріоритетів успішної діяльності будь-якого вищого навчального закладу. Ми не розділяємо навчально-виховну і наукову роботу, вони повинні постійно знаходитися у тісній  взаємодії. На прикладі наших викладачів, які не просто передають в аудиторії свої знання студентам, а й постійно працюють над собою в науковому плані, пишуть статті, видають підручники, посібники, монографії, друкуються не тільки в виданнях Академії, а й у всеукраїнських виданнях та  за межами держави, - ми виховуємо майбутніх науковців. Дуже активно працює аспірантура та докторантура  в МАУП. Керівництво аспірантами та докторантами – це теж невід’ємна складова професійної діяльності, зокрема, наукової роботи моїх колег - викладачів, професорів, докторів наук. Враховуючи рекомендації Міністерства освіти і науки України про масштабне  залучення до наукової роботи магістрантів, ми дбаємо про те, щоб магістри в різних галузях своєї професійної діяльності активно долучалися до наукової роботи, щоб вони писали наукові статті, брали участь у науково-практичних конференціях регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівня.

Яких би студентів Ви могли виділити?

У нас дуже багато цікавих студентів, самодостатніх особистостей, творчих людей, які мислять, діють і живуть по-сучасному. Вони вже  в студентській аудиторії готують себе до успішної професійної самореалізації. З ними надзвичайно легко і цікаво працювати, особливо в форматі інтерактивної взаємодії. Приємно поруч з собою бачити цікаву людину, яка може не просто ставити питання, але й вміє відповідати на них, не боятися висловлювати грамотно свою думку, брати участь в дискусії.

Але перш за все, я б хотіла відмітити студентку 3 –го курсу Анастасію Іванцову, яка є головою студентської Ради нашого Інституту та нашою гордістю. Анастасія - надзвичайно цікава особистість, яка користується авторитетом серед викладачів та її колег-студентів. Також хочу відзначити студенток з  4-го курсу Тетяну Теклюк та Маргариту Сурженко, студентів з 2-го курсу Катерину Агафонову, Ларису Підопригору, Дмитра Марцішевського, Дмитра Міхеєва, Анастасію Костенко і ще багатьох інших студентів.

Щоб Ви побажали тим молодим  людям, які зараз обирають своє майбутнє?  

Я хочу побажати кожному бути цілеспрямованою особистістю. Мати ціль та йти до її реалізації шляхом навчання, пізнання та постійного самовдосконаленням. Крокувати по життю впевнено, бути сильним, сміливим  і обов’язково підкорювати вершини свого власного олімпу бажань та цілей.

Поділитися посиланням: