Про Академію

Меню

Іван Багряний: поет – громадянин, співець – патріот

05 Жовтня 2006 15:52

 У часи важкого відродження повертаються в Україну імена її славних синів, одним з яких був Іван Багряний – поет, письменник, публіцист, політичний діяч.

Пересічному читачеві ім’я це майже невідоме, бо тоталітарна система робила все можливе й неможливе, щоб голос патріота не був почутий на Батьківщині.

5 жовтня в Президії Міжрегіональної Академії управління персоналом відбувся  круглий стіл з нагоди 100 – річчя від дня народження Івана Багряного.

Участь в урочистій події, з нагоди ювілею, взяли відомі українські письменники, громадські діячі та науковці, серед яких лауреати премії ім. І. Багряного - Олександр Шугай,  Леонід Череватенко, Микола Шудря, Анатолій Погрібний та Леонід Бойко, а також лауреат премії ім. Т.Г. Шевченка – Валерій Шевчук. Під час круглого столу відбулась презентація книги Валерія Кунова «Життєва мудрість у творах Івана Багряного».

Від імені Президії Академії, важливість проведення круглого столу на честь ювілею видатного українського письменника, відзначив ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Микола Головатий:

 « Сьогодні ми відзначаємо ювілей видатного українського письменника, публіциста та активного громадського діяча свого часу, славетного сина та гідного борця за незалежність України – Івана Багряного. Спробуємо усі разом перенестися в ті важкі та трагічні часи, аби повною мірою оцінити внесок митця у розвиток української мови та державності, адже усе своє життя він віддав на служіння Вітчизні та українському народу. Ми мусимо пам’ятати та повертати Україні імена несправедливо забутих славних синів та дочок – це наш з вами обов’язок, щоб не обірвався ланцюг поколінь».

 

Поділитися посиланням: