Каліграфія серця

23 Грудня 2005 13:59

Все високе мистецтво, створене людиною впродовж століть, – це поклоніння красі в усіх її образних проявах. Саме через втілення прекрасного – мистецтва – людина входить в священну майстерню храму духовного і  образи краси сприймаються розумом і серцем. Саме такі відчуття виникають після ознайомлення з роботами відомого сучасного китайського художника, каліграфіста і філософа Ду Хун Вея, виставка художніх робіт якого відкрилась у приміщенні МПІ ім. Манаса за ініціативи Міжнародної Кадрової Академії та Міжнародного відкритого університету у рамках українсько-китайського культурно-освітнього проекту.

Представлені роботи – це мистецтво традиційного китайського малюнку, сповненого глибокого філософського змісту, це своєрідне служіння, молитва-звернення до вищого осмислення світу. Під час презентації шанувальники східної культури мали змогу не лише ознайомитись із творчістю митця, але й побачити виступи майстрів східних єдиноборств з української федерації УШУ, які показали цікаву і змістовну програму.

«Коли хочете знати, як  країною керують й на якій висоті стоїть її моральність, прислухайтеся до її музики»  -  казав Конфуцій. Нащадки великого філософа Сходу – студенти Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського з КНР – гідно продемонстрували своє мистецтво гри на старовинних музичних інструментах гучжен та ерху, під чарівні звуки яких присутні мали можливість взяти участь у справжній церемонії традиційного китайського чаювання, яку демонстрував справжній майстер своєї справи, що спеціально вивчав це мистецтво у КНР.

У знак особливої любові до України, де пан Ду Хун Вей мешкає вже протягом майже десяти років, деякі свої картини він підписав українською мовою.

Виставка триватиме протягом грудня,  отже поспішайте – адже прагнення людини до прекрасного – це потяг до досконалості.

Поділитися посиланням: