Книга — Слово Животворяще

13 Травня 2011 13:33

У Центральній районній бібліотеці ім. В.Стуса перед працівниками бібліотек Дарницького району протоієрей Діонісій Мартишин, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП виступив з лекцією: «Золота доба святоотецької писемності: Іоанн Золотоуст, Василій Великий та Григорій Богослов». У своєму слові священик зазначив: «Заглиблення у богословську писемність Отців Церкви допомагає православному християнину знайти справжні вектори духовного розвитку серед великої кількості сучасних філософсь­ких та світоглядних течій не збитися з істинного шляху, не спокуситися політичними ідеологіями та спотвореними секулярними вченнями. Богослов’я подвижників віри та благочестя — святих Григорія Богослова, Василія Великого та Іоанна Золотоустого допомагає християнину пізнати себе, правильно побудувати свої взаємовідносини з Богом. Книги Святих Отців — це Слово Животворяще, Яке надихає християнина у боротьбі за вічні цінності Христа та Його Святої Церкви. Досвід Святих Отців освячує і конструює людську історію, оскільки має особистісний реальний приклад можливості наближення до Істини й пізнання Бога. Богослов’я Церкви — це відтворення й трансляція внутрішнього світу по­движників благочестя у площину життя та цінностей сучасного людства. Досвід навернення до Бога дозволяє людині перетворювати кожен день буденного існування на яскраву біографію індивідуального подвижницького життя особистості. Святі, які являються друзями Бога, тісно поєднані з Його любов’ю, мають, безперечно, владу заступництва в Нього. Тому кожен християнин кожен день молитовно звертається до тих, чий досвід та реальність перебування з Богом конструює і наше буття.

Життя святих — це не тільки те, що минуло, вони і сьогодні пробуджують актуальні, вічно живі цінності Христа Спасителя у нашому земному світі. І різні зразки святості лише розкривають скарбницю християнського благочестя та духовності. Це пояснює існування багатьох духовних шкіл і практик святості в історії християнської Церкви. Святі — це наші попередники, вони пройшли шляхом випробувань та духовної боротьби, тому і знають наші труднощі, і допомагають пройти кожній людині особливі етапи релігійного зростання і досягнення вершин свя­тості життя».

Лекції, зустрічі, обговорення та засідання районного університету культури започатковані Централізованою бібліотечною системою Дарницького району  до відзначення в Україні 1025-річчя Хрещення Київської Русі (на виконання Указу Президента України № 915/2009).  Наприкінці зустрічі протоієрей Діонісій подарував книги з основ православної віри, основ християнської етики, релігійної філософії і релігієзнавства, які надруковані  Міжрегіональною Академією управління персоналом та Київською духовною академією.

 

Протоієрей Діонісій Мартишин,
завідувач кафедри українського православ’я та теології МАУП

Поділитися посиланням: