Про Академію

Меню

Козацьке дійство на честь Покрови Пресвятої Богородиці у МАУП

14 Жовтня 2014 13:26

Покрову Пресвятої Богородиці14 жовтня відзначає увесь православний світ. Це свято було запроваджене за часів визволення  Константинополя від войовничих сарацинів. Тоді Діва Марія явилася до тих, хто молився, у супроводі янголів  і захистила їх своїм покровом. З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Тож і в Міжрегіональній Академії управління персоналом відзначають це велике свято.

Осінній погожий день згуртував студентів й учнів Президентського університету, НВК «Престиж» та ЕПТ при МАУП на Площі знань. Традиційною молитвою розпочалося святкування біля каплиці Святого Георгія Побідоносця, який проводив доктор богослов’я отець Діонісій: «Сьогодні  увесь православний світ святкує день Покрови Пречистої – Владичиці нашої. Це особливе свято для історії та українського козацтва. Наш народ завжди відчував підтримку Святої Богородиці. Вона давала і дає нам єдність, любов і соборність – саме те, що надихає сьогодні будувати рідну державу!»

 

Карколомними трюками та унікальними акробатичними номерами дивували усіх на святі артисти кінного театру «Українські козаки». Вони створили незабутнє дійство на Площі знань: козаки із оселедцями демонстрували своє майстерне володіння верховою їздою, зброєю та батогами. За допомогою останніх артисти показали надзвичайно небезпечні номери зі збивання гілок із рук та шапки з голови. Кожному зі студентів-сміливців, хто спромігся повторититрюки артистів, було вручено справжню кінську підкову на щастя.

  

Ректор Академії, Анатолій Подоляка, також привітав студентство зі святом Покрови, зазначивши:  «Наша Академія відзначає це свято, адже студентство та викладачі  вважають Божу Матір покровителькою знань, добра і достатку. Щиро вітаємо усіх вас. Бажаємо успіхів у навчанні та науковій роботі».

Овації публіки викликали і номери зірок Академії, зокрема неперевершене виконання пісні Аліною Левенчук та небезпечне гаряче вогняне шоу Данила Волобуєва.

 

Відзначили на святі й переможців легкоатлетичної естафети та чемпіонів Академії з міні-футболу.

 

А на останоккозаки, сидячи на конях, урочисто пронесли прапор України та прапор МАУП Площею знань. Своїми враженнями поділився з нами  козак Андрій з Об’єднаної Ліги Професійних Кінних Каскадерів:«Нас запрошують до Академії не перший рік. І ми завжди раді показати наші вміння і джигітовки новому поколінню, щоб вони переймали традиції українських козаків»

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: