Про Академію

Меню

Красномовство – важлива риса сильної особистості

18 Вересня 2014 15:32

Як говорити, як жестикулювати, як рухатись, як стояти, щоб створити перше враження – про все це розповідав студентам МАУП на майстер-класі з ораторського мистецтва викладач «Школи красномовства», лауреат конкурсів читців у жанрі малих естрадних форм Олександр Зайома.

Зустріч відбулася 18 вересня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого. Охочих послухати цікаві і корисні поради виявилось доволі багато, тому читальний зал був вщент заповнений студентами Президентського університету та Економіко-правового технікуму при МАУП.

 

Тож свою розповідь Олександр Зайома побудував таким чином, щоб розповісти про кожну складову, що формує образ людини.

Стартова поза

Слід розташовувати ноги на ширині 15-20 см, носки ніг варто злегка розставити в сторони, коліна потрібно тримати рівно і, в жодному разі, не схрещувати ноги. Також не слід хитатися, триматися руками за ремінь, схрещувати руки на грудях. Краще тримати руки на рівні пупка, адже саме з цієї пози найлегше робити наступні жести для підтримання бесіди. Для створення першого враження варто дотримуватись цих правил, однак Олександр зауважив: «Не слід бути мерзотно правильними».

Постава

«Молодій людини не гоже ходити без постави!» наголосив Зайома. На його думку, кожен повинен вміти себе презентувати. Так, варто тримати спину прямо. Не підіймати голову зависоко, аби не справити враження гордої людини, та не опускати занизько, щоб уникнути погляду «з-під лоба».

Міміка і жести

Необхідно володіти своєю мімікою та жестами. Не розмахувати руками, а використовувати рухи, які підкреслюють слова. Коли треба насварити можна поставити руки в боки, однак не можна ставати у таку позу, коли щось просиш, адже складається враження, що ти не просиш, а вимагаєш.

 

Голос

Інтонація у вашому голосі має бути доречною. Як приклад оратор навів ситуацію, коли ми одягаємося в театр. В таке місце зазвичай вдягають сукню чи костюм, однак у плавках у культурне місце не ходять. Так і з інтонацією – вона має бути доречною.

 

Грамотність і вимова

Чітка вимова слів – одна із складових формування враження про людину. «Важливо не тільки що говорить людина, але і як!» – підкреслив Олександр. Основні поради, які дав красномовець це: уникати русизмів та слів-паразитів, правильно ставити наголоси у словах. Так, для прикладу слід говорити «жалюзІ», а не «жАлюзі», або ж «вИпадок», а не «випАдок», щоб створити враження грамотної людини. Зайома розповів, що у людини на обличчі знаходиться 78 м’язів, які потрібно тренувати, як прес або біцепси. При цьому він наголосив, що при униканні тренувань в мові з’являються такі слова як: «тада», «када», «пасиба», «кароче» та ін.

Наприкінці зустрічі Олександр порадив усім частіше посміхатись, адже коли ми посміхаємося, то вже презентуємо себе як доброзичливу та впевнену особистість.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: